Ochrnutý Lukáš bojuje s vážnou nemocí. Nové Star Wars mu splnily přání
Médium: Blesk.cz
Autor: Andrea Ulagová
Datum vydání: 5. duben 2018
Odkaz na článek: Kristýnka měla v Motole návštěvu z Hvězdných válek. Petr si zkusil světelný meč


Malá Kristýnka (4) byla poprvé hospitalizována v nemocnici. Její maminka Markéta se bála, jak to bude holčička snášet, ale ukázalo se, že její dcera vše snáší dobře. Petr je o něco starší než Kristýnka a v nemocnici si dělal hlavně domácí úkoly. Oba překvapila návštěva z předaleké galaxie, díky které si mohl Petr vyzkoušet, jaké je to bojovat se světelným mečem.

„Já se bojím,“ říká malý Tomášek zpočátku, když do jeho pokoje vchází hrdinové ze světa Star Wars. Nakonec jeho strach opadne, když dostane dárky. Stejně tak se stydí čtyřletá Kristýnka, která nejdříve chce, aby do pokoje přišly „jen holky“. Když ale dostane růžový zápisník s kočičkou, dovolí nečekané návštěvě, aby za ní přišla.

„Děti, které máme možnost v nemocnicích potkat, reagují na naši přítomnost velmi dobře, i když jsou ze začátku rozpačité. Znají téma Hvězdných válek, znají ten svět a jsou nadšeni, když mohou vidět své oblíbené filmové hrdiny,“ řekl Vlastimil Šprta, zástupce Rebel Legion – Lion Base.

Organizace sdružuje fanoušky v kostýmech postav ze Star Wars. Ti nejen že rádi nosí kostýmy, ale také dobrovolně a ve volném čase vykonávají různě charitativní činnosti, mezi které patří návštěvy v nemocnicích. Dárky pro děti dostávají hlavně od sponzorů nebo je pořizují na vlastní náklady.

V Nemocnici Motol v Praze už byli opakovaně. Z návštěvy měl radost hlavně Petr, který má filmy Star Wars velmi rád a konečně si mohl vyzkoušet, jaké to je bojovat se světelným mečem, který nosí rytíři Jedi.

ZPĚT PŮVODNÍ ČLÁNEK MEDIÁLNÍ REFERENCE