Nechť vás provází síla! Fanoušci Star Wars zaplaví hlavní město České republiky!
Médium: Kinobox.cz
Autor: Redakce Kinobox
Datum vydání: 2. květen 2018
Odkaz na článek: „Nechť vás provází síla!“ Fanoušci Star Wars zaplaví hlavní město České republiky

Nemůžete se dočkat filmového originu Hana Sola, který vstoupí do českých kin za tři týdny? Jste pravověrnými fanoušky Star Wars? Potom byste neměli minout sraz kostýmových fanoušků, kteří se v sobotu 5. května vypraví do centra Prahy. Slavit se pochopitelně bude Star Wars Den, který připadá na pátek 4. května.

Průvod vyrazí v sobotu 5. května v 09:30 od Pomníku sv. Václava přes Staroměstské náměstí do holešovického Cross Clubu, kde bude na přítomné čekat bohatý doprovodný program. Děti i dospělí se mohou těšit na workshopy, soutěže a přednášky na téma Star Wars. Letos účast přislíbil také speciální host, který se podílel na tvorbě filmů Star Wars: Síla se probouzí (2015) a Star Wars: Poslední z Jediů (2017). Program v Cross Clubu začne v 11:00.

V průvodu nebudou chybět kostýmoví fandové z The Rebel Legion – Lion Base za podpory Czech Garrison 501st Legion a Czech Star Wars Universe.

Jak se stal 4. květen Dnem Star Wars?
Díky slovní hříčce „May The fourth Be With You!“ (4. květen s tebou), které při vyslovení zní téměř stejně jako legendární pozdrav „May The Fource Be With You“ (Nechť tě provází síla). Den Star Wars vznikl díky fanouškům vesmírné ságy, kteří tradici oslav udržují po celém světě.

ZPĚT PŮVODNÍ ČLÁNEK MEDIÁLNÍ REFERENCE