Darth Vader po boku Qui-Gon Jinna: V Praze oslavili Den Hvězdných válek kostýmovaným průvodem
Médium: Blesk.cz
Autor: Andrea Ulagová
Datum vydání: 5. květen 2018
Odkaz na článek: Darth Vader po boku Qui-Gon Jinna: V Praze oslavili Den Hvězdných válek kostýmovaným průvodem


Darth Vader a Qui-Gon Jinn bok po boku. Leda ve snu? Kdepak. Ti a další nejrůznější postavičky a bytosti z fantastického světa Star Wars se v sobotu dopoledne, hezky jeden vedle druhého, vypravili do ulic na 4. kostýmovaný průvod Prahou fanoušků Hvězdných válek.

Oslavy Hvězdných válek tradičně probíhají po celém světě 4. května. Důvodem je fanouškovské pozměnení kultovní hlášky „May the force be with you,” (ať tě provází síla) na „May the fourth be with you” (čtvrtý máj je s tebou). Jen v Praze si oslavy kvůli víkendu posunuly z pátku na sobotu, takže se konaly až 5. května.

Z Václaváku do Holešovic

Průvod, který čítal několik desítek příznivců Hvězdných válek, se vypravil dopoledne od sochy sv. Václava na Václavském náměstí do holešovického Cross Clubu. Tam zájemce čekal bohatý program, který si užili děti i dospělí v podobě workshopů, přednášek i soutěží. Akci uspořádala organizace The Rebel Legion – Lion Base, které v organizaci pomohli fanoušci Star Wars.

Celosvětový den Star Wars byl ustanoven v roce 2011. V Praze se poprvé konal až roku 2015. Kvůli jeho oblibě v České republice se ho již tehdy zúčastnily desítky příznivců Hvězdných válek v maskách filmových hrdinů, mezi nimiž nechyběli princezna Leia, Luke Skywalker, klonoví vojáci nebo stormtroopeři.

I letos byl den bohatý na rej umně vyrobených kostýmů a masek. Průvod budil mezi okolo jdoucími zájem. A nejinak tomu bylo i díky kostýmům císařovy osobní gardy či dalších kladných i záporných postav universa.

ZPĚT PŮVODNÍ ČLÁNEK MEDIÁLNÍ REFERENCE