O nás

O nás Počátky vzniku Lion Base sahají k přelomu roku 2009 a 2010, kdy první zájemci aktivně začali propagovat Rebel Legion a její poslání pomocí přednášek a lákat kostýmované nadšence k zdokonalení svých kostýmů a přidání se k Legii.

31. srpna 2010 bylo jejich úsilí korunováno úspěchem, oficiálním schválením existence Lion Outpostu jako jednotky s působištěm v oblasti České Republiky. Pěti zakládajícími členy byla Padme Andrea, Bossi, Kendra, Blair a Jekkyl.

Záhy začalo členů přibývat a outpost se zdárně rozrůstal. Již během prvního roku se účastnil široké škály akcí – srazů fanoušků sci-fi a fantasy, zábavných akcí a odpolední pro děti, koncertů filmové hudby, setkání s herci apod. Mnohé z těchto akcí měly nejen zábavný, ale i charitativní charakter a konaly se nejen na území České republiky, ale například i v Polsku.

Za pouhý rok vzrostl počet členů jednotky na 17 s více než 40 kostýmy. 9. září 2011 tato jednotka úspěšně zakončila své roční zkušební působení v řadách Rebel Legion a oficiálně se stala plnohodnotnou jednotkou této Legie. Současně s tím byla z outpostu povýšena na base (jednotku větší), tedy Lion Base.

Od 21. září 2017, Rebel Legion – Lion Base není pouze oficiálním zastoupením Rebel Legion v České republice, ale také na Slovensku.

Přidej se!

 • Kostýmy
  Máš zájem si vytvořit a pak i pomáhat ostatním v tvorbě kostýmů filmové kvality těch „dobrých“ postav ze světa Star Wars?
 • Charitativní činnost
  Jsi ochotný ve svém volném čase pomáhat těm, kteří neměli v životě takové štěstí jako my ostatní?
 • Propagace
  Jsi ochotný propagovat Star Wars fandom a stejně tak Rebel Legion?
 • Zábava
  Máš zájem poznávat nové lidi, bavit se a setkávat se se zajímavými osobnostmi na akcích po celém světě?
KONTAKTUJ NÁS


Napsali o nás

Děkujeme z celého srdce všem lidem - všem postavám ze Star Wars, kteří se připojili k naší výzvě a "Přisedli si" na akci Ligy vozíčkářů v nákupním centru Vaňkovka. Nebylo to úplně jednoduché, prostor nákupního centra není pro zábavné odpoledne ideální, ale vy jste to zvládli perfektně.

Lidé se u nás zastavovali, přispívali do kasiček a pomáhali tak podpořit Bezbariérové divadlo Barka.
Aneta Vidurová, Liga vozíčkářů.

Jsme nadšeni, že máme neustálou podporu Rebel Legion. Jejich srdce jsou opravdu ze zlata a vždy, když navštíví naši nemocnici, dokážou vykouzlit úsměvy na tvářích všech našich pacientů.

Tato skupina s sebou při každé návštěvě přináší vzrušení, nadšení a profesionalitu.
Denise Bayles, zdravotní sestra.

Dětem zářily oči, když si mohli zkusit výcvik se světelným mečem, i pro nás, zaměstnance, jste byli motorem a osvěžením celé akce.

Děkujeme, že jste nám pomohli šířit zprávu o tom, že Přisednout si k hendikepovanému člověku a popovídat si s ním může každý. I princezna Leia nebo Luke.
Aneta Vidurová, Liga vozíčkářů.

Rebel Legion? To jsou ,ti dobří‘ – a to ve více směrech než jen v jednom. ,Ti záporní‘, co se týče Star Wars kostýmů, existují déle než Rebel Legion, a tak si již užili ohromného množství publicity. To se ale mění, jak se Rebel Legion po celém světě rozrůstá co do počtu outpostů, bases i členů.

My v Lucasfilmu si velmi ceníme všeho, co členové Rebel Legion pro lidi podnikají.
Steve Sansweet, Lucasfilm Ltd.

Skvělé kostýmy a zároveň ryzí fanouškovství a nadšení pro Star Wars nejsou vždy dvěma stranami jedné mince.

O lidech z Lion Base to však bezezbytku platí.
David Macháček, hlavní organizátor Koprconu.

Nejen pacienti si užívají jejich přítomnost, ale i náš personál se staví do front na fotografie s těmito hrdiny. Nejúžasnější je, že členové Rebel Legion nezůstali jen u toho, že nám věnují svůj čas, ale skutečně pro nás vydělali i peníze. Během poslední telefonické sbírky nám věnovali štědrý příspěvek a v přímém přenosu rádia nám předali šek. Jsem obětavostí a soucitem členů Rebel Legion ohromena.

Jsou skvělým vzorem pro ostatní.
Denise Bayles, zdravotní sestra.

Já a mí kolegové v Czech Star Wars Universe jsme velmi pyšní na to, že v i v České republice funguje kostýmová organizace Rebel Legion.

Povědomí o Hvězdných válkách tu není tak samozřejmé, jako v západním světě, a jakákoliv aktivita, která vede k popularizaci Star Wars u nás, je velmi vítaná.

Nutno říct, že Rebel Legion se s touto výzvou vypořádávají s velkou ctí.
Eliška Vyhnánková, Czech Star Wars Universe.

My v Lucasfilmu si velmi ceníme všeho, co členové Rebel Legion pro lidi podnikají. Oceňujeme, že to zvládají, zatímco s veřejností sdílí radost z toho, že jsou fanoušky Star Wars.

Spolupráce s Rebel Legion nás baví a těšíme se na další prohlubování našich skvělých vztahů.
Steve Sansweet, Lucasfilm ltd.

 • REBEL LEGION
  Lion Base je součástí mezinárodní Star Wars kostýmová organizace, která propaguje Star Wars fandom a zároveň se věnuje charitativní činnosti a dobročinnosti.
  VÍCE INFORMACÍ
 • KOSTÝMY
  Všechny naše kostýmy jsou domácí výroby, vytvořené talentovanými fanoušky, kteří se ve svém volném čase zajímají o tvorbu Star Wars kostýmů filmové kvality
  VÍCE INFORMACÍ
 • CHARITATIVNÍ ČINNOST
  Během více než desetiletého působení členové Rebel Legion po celém světě pomáhají svou činností k získávání prostředků pro mnohé charitativní organizace.
  VÍCE INFORMACÍ
 • OSOBNOSTI
  Často se stává, že se díky naší činnosti máme možnost osobně setkat s různými celebritami, které se podílejí na formování (nejenom) vesmíru Star Wars.
  VÍCE INFORMACÍ