O nás

O nás Počátky vzniku Lion Base sahají k přelomu roku 2009 a 2010, kdy první zájemci aktivně začali propagovat Rebel Legion a její poslání pomocí přednášek a lákat kostýmované nadšence k zdokonalení svých kostýmů a přidání se k Legii.

31. srpna 2010 bylo jejich úsilí korunováno úspěchem, oficiálním schválením existence Lion Outpostu jako jednotky s působištěm v oblasti České Republiky. Pěti zakládajícími členy byla Padme Andrea, Bossi, Kendra, Blair a Jekkyl.

Záhy začalo členů přibývat a outpost se zdárně rozrůstal. Již během prvního roku se účastnil široké škály akcí – srazů fanoušků sci-fi a fantasy, zábavných akcí a odpolední pro děti, koncertů filmové hudby, setkání s herci apod. Mnohé z těchto akcí měly nejen zábavný, ale i charitativní charakter a konaly se nejen na území České republiky, ale například i v Polsku.

Za pouhý rok vzrostl počet členů jednotky na 17 s více než 40 kostýmy. 9. září 2011 tato jednotka úspěšně zakončila své roční zkušební působení v řadách Rebel Legion a oficiálně se stala plnohodnotnou jednotkou této Legie. Současně s tím byla z outpostu povýšena na base (jednotku větší), tedy Lion Base.

Od 21. září 2017, Rebel Legion – Lion Base není pouze oficiálním zastoupením Rebel Legion v České republice, ale také na Slovensku.

Přidej se!

 • Kostýmy
  Máš zájem si vytvořit a pak i pomáhat ostatním v tvorbě kostýmů filmové kvality těch „dobrých“ postav ze světa Star Wars?
 • Charitativní činnost
  Jsi ochotný ve svém volném čase pomáhat těm, kteří neměli v životě takové štěstí jako my ostatní?
 • Propagace
  Jsi ochotný propagovat Star Wars fandom a stejně tak Rebel Legion?
 • Zábava
  Máš zájem poznávat nové lidi, bavit se a setkávat se se zajímavými osobnostmi na akcích po celém světě?
KONTAKTUJ NÁSNapsali o nás

Darth Vader po boku Qui-Gon Jinna: V Praze oslavili Den Hvězdných válek kostýmovaným průvodem Médium: Blesk.cz

Autor:… Pokračování … „“

Blesk.cz
MEDIÁLNÍ REFERENCE
 • REBEL LEGION
  Lion Base je součástí mezinárodní Star Wars kostýmová organizace, která propaguje Star Wars fandom a zároveň se věnuje charitativní činnosti a dobročinnosti.
  VÍCE INFORMACÍ
 • KOSTÝMY
  Všechny naše kostýmy jsou domácí výroby, vytvořené talentovanými fanoušky, kteří se ve svém volném čase zajímají o tvorbu Star Wars kostýmů filmové kvality
  VÍCE INFORMACÍ
 • CHARITATIVNÍ ČINNOST
  Během více než desetiletého působení členové Rebel Legion po celém světě pomáhají svou činností k získávání prostředků pro mnohé charitativní organizace.
  VÍCE INFORMACÍ
 • OSOBNOSTI
  Často se stává, že se díky naší činnosti máme možnost osobně setkat s různými celebritami, které se podílejí na formování (nejenom) vesmíru Star Wars.
  VÍCE INFORMACÍ
-->