Ochrnutý Lukáš bojuje s vážnou nemocí. Nové Star Wars mu splnily přání
Médium: Blesk.cz
Autor: Andrea Ulagová
Datum vydání: 20. prosinec 2017
Odkaz na článek: Ochrnutý Lukáš bojuje s vážnou nemocí. Nové Star Wars mu splnily přání

Lukáš (14) trpí svalovou dystrofií. Vážnou diagnózu se jeho matka Alice dozvěděla, když byly jejímu synovi tři roky. Od té doby oba dva bojují s touto vážnou nemocí. Chlapci postupně ochabují svaly a nyní se od krku dolů nehýbe, je upoután na invalidní vozík. Minulý týden ho ale čekalo velké překvapení. Lukáš miluje Star Wars a skupinka fanoušků mu zařídila, aby mohl nový film podtitulem Poslední z Jediů vidět dříve než ostatní.

Do poslední chvíle netušil, co se na něj chystá. Lukáš s mámou vyrazil z rodných Kralup nad Vltavou. Až v kině se dozvěděl, že uvidí pokračování oblíbené hvězdné ságy mezi prvními.

Dostat se na uzavřené promitání plné celebrit ale nebylo vůbec snadné. Za Lukáše se přimluvila skupina fanoušků, která nosí kostýmy z filmů Star Wars. Jde o členy mezinárodní kostýmové organizace Rebel Legion, která podporuje charitativní projekty nebo navštěvuje děti v nemocnicích. Tam poznali i Lukáše, jednoho z největších fanoušků Star Wars.

„Byli jsme připraveni se svých lístků do kina i vzdát, aby Lukáš s maminkou mohli film vidět,“ řekl Blesk Zprávy Vlastimil Šprta, velitel české jednotky Rebel Legion – Lion Base. Lukáš je podle své matky fanouškem Star Wars už pět let a pod stromeček si přeje vše s tématikou svého oblíbeného filmu.

Jak vypadala česká premiéra jednoho z nejočekávanějších filmů roku? A co na překvapení říkal Lukáš? Na koho se ve filmu nejvíce těšil? Dozvíte se v reportáži.

ZPĚT PŮVODNÍ ČLÁNEK MEDIÁLNÍ REFERENCE