„Prahu zaplavily světelné meče. Slavil se Den Star Wars“
Médium: prazsky.denik.cz
Autor: Michael Bereň
Datum vydání: 6. květen 2018
Odkaz na článek: „Prahu zaplavily světelné meče. Slavil se Den Star Wars“

/FOTOGALERIE/ Nejen podporovatelé legalizace marihuany prošly v sobotu Prahou. Do hlavního města se sjeli rovněž fanoušci kultovního filmu Hvězdné války. Den Star Wars se slaví celosvětově 4. května. Lidé si legendární snímek připomněli ve filmových kostýmech.

Jestli jste se v sobotu dopoledne procházeli centrem Prahy z Václavského náměstí přes Příkopy až na Staroměstské náměstí, mohli jste potkat Darth Vadera, Darth Maula či Qui-Gon Jinna a další rytíře Jedi se světelnými meči pěkně bok po boku.

Postavy z notoricky známé filmové série z dílny George Lucase si daly sraz, aby uctily Den Star Wars.

A proč zrovna v toto datum? Fanoušci jej stanovili v roce 2011 na 4. května parafrází filmové hlášky „May the force be with you” (ať tě provází síla) na „May the fourth be with you“ (čtvrtý máj je s tebou).

V Praze se milovníci Hvězdných válek sešli až v roce 2015. Letos akci uspořádala organizace The Rebel Legion – Lion Base s pomocí samotných fanoušků.

Celodenní program vyvrcholil před holešovickým klubem Cross, na pódiu se pohybovala s mikrofonem třeba princezna Leia. Děti se fotily s dalšími maskovanými lidmi a zájemci mohli získat autogram čestného hosta.

Kurt van der Basch je kanadský storyboardista žijící dlouhodobě v Praze. Právě on kreslil obrázky i k filmu Star Wars: Síla se probouzí nebo Atlas mraků.

ZPĚT PŮVODNÍ ČLÁNEK MEDIÁLNÍ REFERENCE