Animefest 2019

Základní informace:
Datum akce: 24. – 26. května 2019
Město: Brno
Země: Česká republika
Spolupráce: Brněnští otaku

O akci:

Animefest původně vzniknul čistě jako každoroční setkání fanoušků japonského komiksu a animovaného filmu. Jak to již ostatně bývá, tak od prvního ročníku došlo k značnému vývoji. S postupnou změnou lokace konání akce (Kino Art, Kino Scala, hotel International, hotel Continental, brněnské výstaviště) došlo také k citelnému rozšíření o další subkultury, které si zde právoplatně našly své místo. Není se tak čemu divit, že Animefest se stal také v první řadě místem, které každoročně navštěvují zástupy cosplayerů a tudíž zároveň místem, kde jsme ani my letos nesměli chybět.

Stejně jako i během předchozích několika ročníků se s námi mohli návštěvníci hlavně setkat v prostorách určených Cosplay zázemí, kde jsme připravili náš stánek s ukázkou propriet a zároveň také foto stěnu s univerzálním hvězdným motivem koridoru korvety Tantive IV. Kromě vystavení replik droidů BB-8, BB-9E a C1-10P jsme obohatili prostor také o výstavu přileb a blasterů.

Animefest 2019 Animefest 2019 Animefest 2019

Samozřejmě jsme během sobotního dne stejně jako většina návštěvníků využila rozmanité prostory brněnského výstaviště a provedli jsme několik tematických focení v různých zákoutích areálu.

Celkově jsme byli příjemně překvapeni množstvím anglicky mluvících návštěvníků, kteří se zajímali nejenom o výrobu konkrétních kostýmů, ale převážně o to, co s našimi kostýmy v místních podmínkách podnikáme. Jsme moc vděční všem návštěvníkům, kteří se zastavili u našeho stánku, ale hlavně také organizátorům Animefestu za jejich úsilí a také prostor který nám během své akce poskytují! Už teď se moc těšíme na další ročník!Účastnili se:
Black Bunik Blair Bossi Jakub Wedge Berger Jekkyl Mira Petr
Black Bunik Blair Bossi Jakub Wedge Berger Jekkyl Mira Petr
Saintes Svita
Saintes Svita


ZPĚT FOTO Z AKCE