Prague Maker Faire 2019

Základní informace:
Datum akce: 22. – 23. června 2019
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Prague Maker Faire

O akci:

Maker Faire je série akcí magazínu Make, z které se stala největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Jedná se o jedinečné setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, „hack“, experiment nebo projekt. Jakožto tvůrci detailních kostýmů ze světa Star Wars, jsme prostě nemohli ani letos chybět na dalším ročníku této akce.

Jelikož jsme chtěli předat návštěvníkům (a stejně tak ostatním makerům) co nejvíce informací o výrobních postupech, které při tvorbě našich kostýmů užíváme, jak se už na takové makery sluší, zaplnili jsme náš vyhrazený prostor hlavně ukázkou hotových kostýmů, doplňků a v neposlední řadě forem. Nejvíce pozornosti si vydobyla přítomnost funkčního astromechanického droida C1-10P (Chopper) a zdárně mu sekundoval tzv. mouse droid jednoho z našich členů.

Prague Maker Faire 2019 Prague Maker Faire 2019 Prague Maker Faire 2019

Návštěvnost akce značně předčila předchozí ročník a opět odpovídala také naší vytíženosti. Téměř jsme se nezastavili a neustále odpovídali na dotazy, případně prezentovali u konkrétních propriet způsob výroby.

A závěr se sluší vyjádřit velké díky všem makerům, partnerům a organizátorům, kteří na ploše více než 6000 m² vytvořili zábavný veletrh pro “makery” všech generací, ať už inženýry, řemeslníky, umělce, kutily, zahradníky nebo vědce. Děkujeme a těšíme se na další ročníkÚčastnili se:
AdraxLord Blair Bossi Padme Andrea Woyta94
AdraxLord Blair Bossi Padme Andrea Woyta94


ZPĚT FOTO Z AKCE