Milují Hvězdné války a dobré skutky. Clonetroopeři navštívili děti v Motole
Médium: Blesk.cz
Autor: Andrea Ulagová
Datum vydání: 31. říjen 2015
Odkaz na článek: Milují Hvězdné války a dobré skutky. Clonetroopeři navštívili děti v Motole

Mají rádi filmový fenomén Hvězdné války (Star Wars) a nosí kostýmy. Nejen proto, že jsou fanoušci, ale protože chtějí pomáhat lidem. Řeč je o členech mezinárodní Star Wars kostýmové organizace, která má po celém světě 10 000 členů podporujících charitativní organizace.

Kostýmová organizace s názvem Rebel Legion má své zastoupení i v Česku. Hvězdné války tu nejsou tak známý fenomén jako například v Americe, takže trvalo pár let, než se českým fanouškům podařilo přesvědčit nemocnice a charitativní organizace, že nejsou jen „šílenci v kostýmech“.

Netradiční návštěva prošla třemi odděleními pediatrie, kde se setkala s dětmi různého věku. Některé podle očekávání Hvězdné války neznaly, na rozdíl od přítomných rodičů, kteří ještě pamatují jednohlasně dabované VHSky s prvním filmem z roku 1977.

„Někdy se setkáváme se zvláště dojemnými příběhy,“ řekl velitel české jednotky Rebel Legion Vlastimil Šprta. „Setkali jsme se s chlapečkem, který měl už jen pár týdnů života a byl šťastný, že potkal svoje oblíbené filmové postavy a mohl si zašermovat se světelným mečem. Při poslední návštěvě jsme udělali radost autistickému chlapci, který měl těsně před transplantací ledviny,“ dodal Šprta.

ZPĚT PŮVODNÍ ČLÁNEK MEDIÁLNÍ REFERENCE