Vienna Comic Con 2022

Základní informace:
Datum akce: 1. – 2. říjen 2022
Město: Vídeň
Země: Rakousko
Spolupráce: Rebel Legion – Alpine Base
 
O akci:

I letos jsme navázali na předchozí spolupráci s našimi sousedy a přáteli z rakouské Rebel Legion – Alpine Base. Po několika letech (kdy se Vienna Comic Con nekonal z důvodu pandemie covidu-19) jsme si nemohli nechat ujít příležitost se účastnit dalšího ročníku jedné z největších událostí střední Evropy, oficiálního Vídeňského Comic Conu.

Říjnový Vienna Comic Con pro nás začal stejně jako předchozí ročníky. Po radostném uvítání s přáteli z Rebel Legion – Alpine Base jsme všichni za pohledů překvapených návštěvníků v rámci úvodního pochodu zamířili do jedné z výstavních hal k prostoru vyhrazeném právě pro aktivity Star Wars kostýmových skupin. Stejně i během předchozích let se následně obě výstavní haly Vienna Comic Conu otevřely nedočkavým návštěvníkům.

Vienna Comic Con 2022 Vienna Comic Con 2022 Vienna Comic Con 2022

Samotná velká koncentrace lidí na jednom místě v Star Wars kostýmech filmové kvality, poutala pozornost jak dětí, tak dospělých. Propagační stánek připravený ve spolupráci s Rebel Legion – Alpine Base poskytoval nejenom odpovědi na nejrůznější dotazy ohledně cílů a fungování Rebel Legion, ale také názornou ukázku výrazných kostýmových doplňků. K našemu překvapení, nápor návštěvníků u prostoru Star Wars kostýmových skupin, nikterak během celé doby konání akce neustával.

Přestože měli organizátoři opravdu nelehký úkol, tak dokázali s noblesou navázat na předchozí „před-covidové“ ročníky Vienna Comic Conu, které dříve organizovala jedna z největších společností v tomto odvětví, společnost ReedPop. Jsme hodně zvědaví co za novinky přinese ročník 2023, který už proběhne v tradičním listopadovém termínu.

 
Účastnili se:
Blair Bossi Jakub Wedge Berger Petr Saintes Silvara Smajda
Blair Bossi Jakub Wedge Berger Petr Saintes Silvara Smajda
Winring
Winring

ZPĚT FOTO Z AKCE