Comic-Con Junior 2022

Základní informace:
Datum akce: 22. – 23. říjen 2022
Město: Brno
Země: Česká Republika
Spolupráce: Comic-Con Prague s.r.o.

O akci:

Po letošním úspěchu (a prvním po-covidovém plnohodnotném ročníku) Comic-Conu Prague, se organizátoři rozhodnuli, že v nové formě chtějí tento typ události představit i dalším fanouškům, kteří to mohou mít do Prahy přece jenom trošku dále. Takže kromě Comic-Conu Prague věnovaného videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům… se návštěvníci mohli letos těšit na nově oznámený Comic-Con Junior.

Poměrně nečekaně prostory kongresového pavilonu E brněnského výstaviště během dvou dní prakticky praskaly ve švech. Pro mnohé návštěvníky (nejenom pro juniory) se předposlední říjnový víkend v Brně stal bránou do světa fantasy a sci-fi snů. Do světa Star Wars mohli návštěvníci nahlédnout nejenom skrze výstavu polských fanoušků, ale skrze informační/výstavní stánek kostýmové organizace Rebel Legion. V daném výstavním prostoru vévodily repliky droidů, foto stěna a kombinovaná výstava kostýmových propriet.


Comic-Con Junior 2022 Comic-Con Junior 2022 Comic-Con Junior 2022

Bohužel jsme se v Brně nedočkali Star Wars zahraničních hostů, ale zdatně jim sekundovali čeští dabéři jako Anežka Pohorská (dabérka Ahsoky Tano v seriálech Star Wars: Povstalci a Star Wars: Klonové války) a Radek Škvor (dabér Boby Fetta ve snímcích Star Wars: Epizoda II – Klony útočí a Star Wars: Epizoda IV – Impérium vrací úder).

Na závěr děkujeme všem organizátorům, návštěvníkům a hostům za vytvoření unikátní atmosféry Comic-Conu Junior a už teď se těšíme na setkání během Comic-Conu Prague 2023 v Praze!


Účastnili se:
Alena Buckthorn Fanda Ichabotte Jared Kendra LYA Petr
Alena Buckthorn Fanda Ichabotte Jared Kendra LYA Petr
Ronne Saintes Smajda Svita ThomasL winring
Ronne Saintes Smajda Svita ThomasL winring


ZPĚT FOTO Z AKCE