Zahájení školního roku ve FN Motol

Základní informace:
Datum akce: 12. září 2012
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: NF Kapka naděje

O akci:

Kapka naděje je jedním z největších nadačních fondů pro pomoc nemocným dětem (zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně) jenž působí na území České Republiky. Tento nadační fond každoročně pořádá nespočet akcí a sbírek, které pomáhají a přináší úsměvy tam, kde je to opravdu potřeba. Jednou z těchto tradičních akcí je tzv. „zahájení školního roku ve Fakultní Nemocnici Motol“ určené pro hospitalizované děti na Klinice dětské hematologie, onkologie a také na Pediatrické klinice.


Zahájení školního roku ve FN Motol Zahájení školního roku ve FN Motol Zahájení školního roku ve FN Motol title=

Tento rok se rozhodli organizátoři programu upustit od zažitých konvencí ve stylu klaunů, šašků a pohádek pro nejmenší. Díky tomu jsme my, členové Lion Base, dostali jedinečnou příležitost ukázat co v nás je a vykouzlit úsměv a údiv na tváři nejednoho nemocí sužovaného dítěte.

Členové Lion Base pro děti všech věkových kategorií připravili krátké vystoupení, které se skládalo z poznávání postav a ukázkového souboje se světelnými meči. Kromě jiného jsme všechny děti obdarovali brožurkou s tematickými Star Wars hádankami, rébusy a omalovánkami pro zkrácení dlouhé chvíle na nemocničním lůžku. Děti si mohly také vyzkoušet jaké je to být rytířem Jedi a sevřít v rukou světelný meč. Došlo samozřejmě i na klasické focení.

Co nás opravdu překvapilo, nebyla značná kladná odezva, ale znalost dětí v oblasti Star Wars.


Zahájení školního roku ve FN Motol Zahájení školního roku ve FN Motol Zahájení školního roku ve FN Motol

Po skončení vystoupení děti obdržely sladký dárek od společnosti Haribo. Následně zástupci společnosti PlayStation předali prostřednictvím nadačního fondu Kapka naděje na všechna oddělení Kliniky dětské hematologie a onkologie a také na pediatrickou kliniku pět konzolí PlayStation Portable, stojany a velké množství her, které budou od dané chvíle aspoň trochu zpříjemňovat dětem jejich pobyt v nemocnici.

Bohužel ne všechny děti se vzhledem k jejich zdravotnímu stavu mohly našeho vystoupení účastnit. Proto se zástupci Kapky naděje (ředitelka NF Kapka naděje Elen Švarcová), zástupci společnosti PlayStation (Marketing Specialist Jakub Holý) a členové Lion Base vydali navštívit přímo lůžkovou část oddělení Kliniky dětské hematologie a onkologie. I přes vážný zdravotní stav byly děti návštěvou příjemně překvapeny a žádné z nich nakonec neodolalo tomu, aby si v ruce nepodrželo světelný meč a neprohodilo pár slov se Star Wars hrdiny.

V závěru jsme ještě navštívili jednoho speciálního pacienta – sedmiletého zarytého fanouška Star Wars. Na radost viditelnou v jeho očích už nikdo z přítomných nikdy nezapomene. Vitalita a síla toho malého nadšence nás natolik uhranula, že jsme mu udělili status Friend of Lion Base se všemi poctami, co k tomu patří.

Tímto chceme poděkovat nadačnímu fondu Kapka naděje za jejich obětavou práci a také za šanci, kterou dali naší kostýmované organizaci. Doufáme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat. Neméně díků patří i personálu daných oddělení ve FN Motol.

I když máme jako jedno z hlaních hesel „my jste ti hrdinové“ tak to v tomto případě neplatí – ti praví hrdinové jsou děti každý den svádějící boj se smrtelnou nemocí.


Účastnili se:
Blackhenry Blair Haplo Jayne Kendra Margh
Blackhenry Blair Haplo Jayne Kendra Margh


ZPĚT FOTO Z AKCE