„Ty to dokážeš!“

Základní informace:
Datum akce: 27. květen 2011
Město: Brno
Země: Česká republika
Spolupráce: Nadační fond Krtek, lanové centrum Jungle Park

O akci:

Díky navázání kontaktů s nadačním fondem „Krtek“ (přes dětské onkologické centrum v rámci Dětské nemocnice v Brně) jsme byli pozváni na den pro děti a rodiče v Lanovém centru „Jungle park“.

Bohužel zrovna v pátek, kdy se akce konala, pršelo. Zahájení bylo v 14:00 hodin. Místo nám přidělené se nacházelo na travnaté ploše mezi tenisovými kurty a hřišti. Stánek se střechou posloužil jako naše základna. Pro děti byly nachystány omalovánky a hra „Tref si svého Stormtroopera“ (zavěšený kostým s plastovou helmou). Účelem bylo, aby se děti strefovaly tenisovým míčkem do těla či hlavy vojáka a za odměnu dostávaly lízátko. Jak kluci, tak holky byli nadšeni soutěží a i omalovánkami, které si pak odnášeli domů.Pozdě odpoledne se stalo něco krásného. Přišla k nám autistická holčička s maminkou, která si za ni zaházela na Stormtroopera. Za odměnu bylo nejen lízátko, ale také obal z něj – holčička je totiž sbírala. Radost dítěte, obzvláště takto postiženého, byla dojemná.

Jako poděkování za naše snažení nám organizátorka paní Abrahámová dala obrázek, který děti v nemocnici namalovaly. Kendra vybrala dílko od devítileté Verunky. Přes nepříznivé počasí jsme sklidili velký ohlas a účast dětí byla také hojná. Že to byla zdařilá akce, dokazuje pozvání od kolegyně paní organizátorky na Halloween v říjnu. Akce tohoto typu nám svědčí a rozhodně bychom měli něco podobného v budoucnu zopakovat.


Účastnili se:
Blair Bossi Erda Kendra LYA Tom-mie
Blair Bossi Erda Kendra LYA Tom-mie


ZPĚT FOTO Z AKCE