Star Wars Den 2024

Základní informace:
Datum akce: 4. květen 2024
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Disney, LEGO, Albatros Media, Cross Club, Blackfire

O akci:

4. květen je svátkem všech fanoušků ságy Star Wars a to díky slovní hříčce věty „May the 4th Be With You“ (4. květen s tebou), která při vyslovení zní téměř jako legendární pozdrav ze Star Wars – „May The Force Be With You“ (Nechť tě provází Síla). Star Wars Den vznikl díky věrným fanouškům a právě oni založili tradici oslav, které se konají každý rok po celém světě a letos ve velkém právě i v České republice.

Po několika letech, kdy se český Star Wars Den konal pouze ve virtuálním prostředí, se prvního květnového sobotního rána naskytl obyvatelům a stejně tak i návštěvníkům Prahy opravdu nevšední pohled. Skrze historické centrum jsme totiž opět vyrazili v průvodu Star Wars fanoušků jako počátek českého Star Wars Dne. V tu samou chvíli ostatní z nás na opačném konci metropole společně s dalšími organizátory (501st Legion – Czech Garrison, Czech Star Wars Universe) dekorovali prostory holešovického Clubu Cross tak, abychom mohli s příchodem průvodu zahájit už v pořadí desátý český Star Wars Den.


Star Wars Den 2024 Star Wars Den 2024 Star Wars Den 2024

Celodenní program byl koncipován tak, aby si na své přišli fanoušci všech věkových kategorií. Nejmladší návštěvníci si zastříleli na terče, zacvičili si se světelným mečem a také si z několika workshopů odnesli na památku vlastnoručně pomalované sádrové odlitky. Pro odrostlejší návštěvníky jsme připravili informační Rebel Legion stánek s výstavu kostýmových propriet. Dětský koutek naplněný LEGO kostičkami od dalšího ze sponzorů akce (LEGO) praskal ve švech během celého dne, protože jej vyhledávali všichni bez rozdílu věku.

Dospělí návštěvníci zaujali povětšinou místo u venkovního podia nebo u vnitřního podia, kde probíhaly dvě programové linie týkající se ničeho jiného než Star Wars. Došlo na soutěž Hádej kdo jsem, dětskou promenádu kostýmů a nechyběly ani přednášky a besedy o seriálu Star Wars: Akolytka a nebo o 25 letému výročí Star Wars Epizody I. Právě na tuto besedu dorazili dokonce původní dabéři Monika Ticháčková a Vojtěch Rohlíček. O hosty na letošním Star Wars Dni ostatně nebylo nouze. Nechyběl italský Star Wars komiksový výtvarník Marco Turini nebo producent českého Star Wars dabingu Jan Jabůrek.

Díky štědrosti dalších partnerů akce (Disney, LEGO, atd.), každý obdržel při vstupu drobné Star Wars upomínkové předměty. Doufáme, že si návštěvníci odnesli také spoustu krásných vzpomínek. Děkujeme partnerům a návštěvníkům za podporu, bez vás by takovou akci nebylo možné uskutečnit!


Účastnili se:
Anakin323 Blair Bossi dayveethe Jared krystofvanis Kuroni
Anakin323 Blair Bossi dayveethe Jared krystofvanis Kuroni
Margh Padme Andrea Petr Saintes Silvara Skibod Winring
Margh Padme Andrea Petr Saintes Silvara Skibod Winring
Woyta94 Yokite
Woyta94 Yokite


ZPĚT FOTO Z AKCE