Den dětí s Rebel Legion ve FN Motol

Základní informace:
Datum akce: 1. červen 2023
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Fakultní nemocnice v Motole
 
O akci:

Jedním z citelných zásahů pandemie covidu-19 do naší běžné činnosti bylo kompletní omezení návštěv hospitalizovaných dětí. Zcela příhodně naše světelné meče rozzářily úsměvy dětí v chodbách a pokojích Fakultní nemocnice v Motole v rámci oslav mezinárodního dne dětí. Mezinárodní den dětí, který se slaví každoročně 1. června, se stal jedním z mála mezinárodních svátků, kterému se podařilo zakořenit také v České republice. Stejně jako ve světě, tak i v našich končinách jsou k příležitosti dne dětí připravovány nejrůznější společenské a zábavné akce, které mají nejenom děti pobavit, ale také poukázat na jejich práva a potřeby.

Den dětí s Rebel Legion ve FN Motol 2023 Den dětí s Rebel Legion ve FN Motol 2023 Den dětí s Rebel Legion ve FN Motol 2023

Vybaveni kostýmy, dárky od našich partnerů (Albatros Media, LEGO, atd.) a hlavně dobrou náladou, jsme v dopoledních a odpoledních hodinách prošli několik oddělení s dětskými pacienty. Děti nás stejně jako během předchozích návštěv opět překvapily, protože navzdory věkové rozmanitosti a náročné probíhající léčbě, žádné z nich neskrývalo svůj zájem o podivné návštěvníky z předaleké galaxie. O to větší kouzlo bylo sledovat následné nadšení (a to jak dětí, tak rodičů a i personálu nemocnice) z nečekaných drobných dárků, kterými jsme každé z dětí obdarovali. Přestože jsme se setkávali také se staršími dětmi, které iluzi o návštěvě reálných postav z vesmíru Star Wars rychle prokoukly, i tak se nám dostalo uvítání s úsměvy na tvářích.

Pokaždé, když nás naše kroky zavedou do Fakultní nemocnice v Motole, obdivujeme plné nasazení veškerého nemocničního personálu a stejně tak nás nepřestane nikdy udivovat vytrvalost a odhodlání s jakým pacienti bojují proti nepřízni osudu. Bylo nám ctí, že jsme je naší návštěvou mohli alespoň trochu podpořit právě v jejich boji. Děkujeme, že alespoň takto můžeme pomáhat!

 
Účastnili se:
Blair Bossi Jared krystofvanis Padme Andrea Petr Saintes
Blair Bossi Jared krystofvanis Padme Andrea Petr Saintes
Silvara Smajda
Silvara Smajda

ZPĚT FOTO Z AKCE