Zažít město jinak 2018

Základní informace:
Datum akce: 15. září 2018
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Future Gate o.s.

O akci:

Zažít město jinak jsou téměř už tradiční sousedské slavnosti, které vytváření sami obyvatelé daných oblastí. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Zároveň jsou otevřené všem věkovým a stejně tak i zájmovým kategoriím.

Naši přátelé z Future Gate festivalu patří právě k takovým subjektům a rozhodli se nejenom přispět k programu Zažít město jinak právě v oblasti Prahy 6 (kampusu Dejvice, která je čtvrtí s největší koncentrací vědeckých pracovišť a institucí), ale také nás na tuto událost pozvat.

Kromě samotného povídání o naší činnosti, výrobě kostýmů, už jako tradičně na takovém typu akcí, jsme pro návštěvníky připravili další verzi našeho stolku s výstavou propriet. Jako velkou novinku jsme na akci představili náš nový přírůstek do inventáře Rebel Legion – Lion Base a to droida BB-9E v životní velkosti. Společně s BB-8 se stal rozhodně středobodem našeho prostoru.


Zažít město jinak 2018 Zažít město jinak 2018 Zažít město jinak 2018

Celá akce se nesla také v přátelském duchu oslavy 100 let výročí vzniku České republiky a vzdání holdu našim vědcům a vynálezcům. Na prostranství před Národní technickou knihovnou si návštěvníci mohli vyzkoušet únikovou hru, vesmírnou interaktivní dílnu, naučit se pájet elektrické obvody, programovat modul Arduino a také si zahrát deskové hry. V kavárně Prostoru se mohli dozvědět, jak se dělá a jak funguje synťák. Nechyběla ani živá hudba a noční party. K vidění byl i exhibiční zápas postapokalyptické sportovní hry Jugger inspirované Sci-fi filmem The Salute of the Jugger. A aby toho nebylo málo, došlo i na promítání sci-fi snímků na Fakultě strojní ČVUT jako robot YuMi a 3D projekce z cyklu „Zajímá tě co je uvnitř”.

Díky všem návštěvníkům a hlavně organizátorům, že jsme mohli zažít Prahu jinak. Jako Prahu vědeckou, ale hlavně fantastickou!


Účastnili se:
Blair Bossi Margh
Blair Bossi Margh


ZPĚT FOTO Z AKCE