Vienna Comic Con 2015

Základní informace:
Datum akce: 21. – 22. listopad 2015
Město: Vídeň
Země: Rakousko
Spolupráce: ReedPop, Rebel Legion – Alpine Base

O akci:

V rámci naší dlouholeté přátelské spolupráce s rakouskými jednotkami (Rebel Legion – Alpine Base, 501st Legion – Austrian Garrison), jsme dostali pozvání k účasti na VIECC, takzvaného oficiálního Vídeňského Comic Conu. Ačkoli se mělo jednat o první ročník, tak samotná reputace organizátorů ze společnosti ReedPop dávala najevo, že nás v sousedské Vídni čeká jedna z největších akcí roku.

Ranní pozdně listopadová Vídeň nás přivítala stejně vřele, jako naši kolegové z rakouské Rebel Legion – Alpine Base. Po radostném uvítání a převlečení do kostýmů, jsme všichni rychle zamířili do jedné z výstavních hal k prostoru vyhrazeném právě pro aktivity Star Wars kostýmových skupin. Právě včas, protože v tu chvíli se obě výstavní haly Vienna Comic Conu otevřely nedočkavým návštěvníkům.


Vienna Comic Con 2015 Vienna Comic Con 2015 Vienna Comic Con 2015

Samotná velká koncentrace lidí na jednom místě v Star Wars kostýmech filmové kvality, poutala pozornost jak dětí, tak dospělých. Nutno dodat, že málokdo odolal aby si nepořídil fotografii s naším klonovým vojákem nebo bithským muzikantem. Propagační stánek připravený Rebel Legion – Alpine Base poskytoval nejenom odpovědi na nejrůznější dotazy ohledně cílů a fungování Rebel Legion, ale také názornou ukázku výrazných kostýmových doplňků. K našemu překvapení, nápor návštěvníků u prostoru Star Wars kostýmových skupin, nikterak během celé doby konání akce neustával.

Někteří z nás neodolali a využili možnosti k úžasným fotkám na trůnu z Her o trůny, transportního zařízení ze Star Treku anebo věže z Assassin’s Creed. Všechny nás ale zaujala možnost si detailně prohlédnout repliku hvězdné stíhačky Tie Advanced od německé skupiny obdobných nadšenců, Project X1. Jak se na takový správný con sluší, došlo také na návštěvy panelů, setkávání s dalšími fanoušky, autogramiády a v neposlední řadě na focení s herci a speciálními hosty.

Organizátoři si dali za cíl vytvořit jedinečnou událost ve stylu západních conů, která se stane cílem všech fanoušků pop kultury ve střední a východní Evropě. Při pohledu na tisíce spokojených návštěvníků (a vystavovatelů) musíme s uznáním potvrdit, že se jim to povedlo. Už teď se nemůžeme dočkat dalšího ročníku!


Účastnili se:
Blair Bossi Margh Mira Padmé Andrea Saintes Silvara
Blair Bossi Margh Mira Padmé Andrea Saintes Silvara
Winring
Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE