Vienna Comic Con 2018

Základní informace:
Datum akce: 17. – 18. listopad 2018
Město: Vídeň
Země: Rakousko
Spolupráce: ReedPop, Rebel Legion – Alpine Base, Rebel Legion – German Base Yavin
 
O akci:

V rámci naší dlouholeté přátelské spolupráce s rakouskou Rebel Legion – Alpine Base, jsme dostali pozvání k účasti na dalším ročníku VIECC, takzvaného oficiálního Vídeňského Comic Conu. Jelikož jsme zažili na vlastní kůži všechny předchozí ročníky, opět jsme správně tušili, že se můžeme těšit na jednu z největších akcí tohoto roku.

Listopadová Vídeň nás přivítala stejně vřele, jako naši kolegové z rakouské Rebel Legion – Alpine Base. Po radostném uvítání a převlečení do kostýmů, jsme všichni za pohledů překvapených návštěvníků v rámci úvodního pochodu zamířili do jedné z výstavních hal k prostoru vyhrazeném právě pro aktivity Star Wars kostýmových skupin. Stejně I během předchozích let se následně obě výstavní haly Vienna Comic Conu otevřely nedočkavým návštěvníkům.

Vienna Comic Con 2018 Vienna Comic Con 2018 Vienna Comic Con 2018

Samotná velká koncentrace lidí na jednom místě v Star Wars kostýmech filmové kvality, poutala pozornost jak dětí, tak dospělých. Propagační stánek připravený ve spolupráci s Rebel Legion – Alpine Base, Rebel Legion – Lion Base a Rebel Legion – German Base Yavin poskytoval nejenom odpovědi na nejrůznější dotazy ohledně cílů a fungování Rebel Legion, ale také názornou ukázku výrazných kostýmových doplňků. K našemu překvapení, nápor návštěvníků u prostoru Star Wars kostýmových skupin, nikterak během celé doby konání akce neustával.

Star Wars sekci zcela právem vévodila replika stíhačky X-wing od německé skupiny obdobných nadšenců, Project X1. Jak se na takový správný con sluší, došlo také na návštěvy panelů, setkávání s dalšími fanoušky, autogramiády a v neposlední řadě na focení s herci a speciálními hosty.

Organizátoři opět vytvořili jedinečnou událost ve stylu západních conů, která se stala cílem všech fanoušků pop kultury ze střední a východní Evropy. Už teď se se s napětím nemůžeme dočkat účasti na dalším ročníku!

 
Účastnili se:
AdraxLord Black Bunik Blair Bossi Dayveethe Jakub Wedge Berger Margh
AdraxLord Black Bunik Blair Bossi Dayveethe Jakub Wedge Berger Margh
Mira Mrs Winchester Petr Saintes Silvara Sirrah Svita
Mira Mrs Winchester Petr Saintes Silvara Sirrah Svita
Taraco Winring
Taraco Winring

ZPĚT FOTO Z AKCE