StarCon 2011

Základní informace:
Datum akce: 25. – 27. březen 2011
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce:

O akci:

Ve dnech 25. – 27. března 2011 jste se s našimi členy měli možnost setkat v prostorách Obchodní akademie Svatoslavova na STARconu, conu zastupujícím S-con, který byl zaměřený především na tři „STAR“ fenomény: Star Wars, Star Trek a Stargate. Samozřejmě, že na takovém místě jsme nemohli chybět. A velmi jsme si to užili.

Kromě tradičních přednášek a řady workshopů si v pátek i v sobotu návštěvníci mohli užít amatérská divadla na scifistická témata: Švestkového Worfa a galavečerové divadlo o tak trochu jiné Středozemi. Hlavním místem pro setkání byl po celý víkend nealkoholický bar a občerstvovna, kde jste v každou denní hodinu mohli potkat horlivě diskutující fanoušky. V prodejní místnosti bylo možno nakoupit i nějaké ty knížky či fanouškovské hračičky. A samozřejmě bylo možno potkat i nás, a to zejména během sobotního odpoledne jako tradičně u propagačního stolečku.


StarCon 2011 a Pochod fantazie StarCon 2011 a Pochod fantazie StarCon 2011 a Pochod fantazie

Možnost poradit se o kostýmech využil u stolečku nejeden fanoušek. V jeho okolí se vedly dlouhé diskuse nejen o kostýmech a i kolegové z CzO se zastavili během vybírání na, dle jejich slov „novou Hvězdu smrti“ (ve skutečnosti prodávali lístky do večerní tomboly). Komu nestačil stoleček, měl možnost v neděli ráno zabloudit na naši přednášku o kostýmech v Rebel Legion.

Po nedělní přednášce jsme se stylově vypravili na Pochod fantazie, který vedl z Nuslí od OA Svatoslavova na I. P. Pavlovu, směrem k Muzeu, přes Václavské náměstí k Můstku a k Náměstí Republiky. Dominantou celého průvodu byly Star Wars kostýmy, ale i ostatních bylo požehnaně. O největší rozruch, zejména u cizinců, se v půlce pochodu postaral připojivší se Chewbacca. I přes náročnost pochodu v kostýmech a nepříliš teplému počasí byla účast na pochodu hojná a i po cestě se k nám mnozí turisté nadšeně připojovali.


StarCon 2011 a Pochod fantazie StarCon 2011 a Pochod fantazie StarCon 2011 a Pochod fantazie

Jak vidno, díky svému úzkému zaměření měl con neuvěřitelně příjemnou atmosféru a jeho návštěvníci se mohli zúčastnit celé řady pestrých aktivit. Všude bylo možné potkat známé i neznámé tváře spřízněných fanoušků a mnoho kostýmů. Což spolu s výbornou organizací vytvořilo úžasnou akci, kam se každý fanoušek Star Wars, Star Treku či Stargate s nadšením napřesrok vrátí.


Účastnili se:
Blair Bossi Erda Charvi MorfeusX Padmé Saintes
Blair Bossi Erda Charvi MorfeusX Padmé Saintes
Silvara Winring
Silvara Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE