Setkání s Kevinem J. Andersonem

Základní informace:
Datum akce: 29 listopad, 3. prosinec 2018
Město: Praha, Brno
Země: Česká republika
Spolupráce: FénixCon, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Fantasya

O akci:

Když se začaly během roku objevovat prvotní náznaky toho, že by do České republiky mohl zavítat některý ze zahraničních spisovatelů spojovaných s naší nejoblíbenější ságou, napjatě jsme očekávali, kdo by to mohl být. Na podzim už nebylo žádným tajemstvím, že Kevin J. Anderson bude přítomen jako speciální host letošního ročníku FénixConu. Pro Star Wars fanoušky v České republice je toto jméno spojováno s množstvím románů a comicsů z předaleké galaxie a členy Rebel Legion se navíc jedná o čestného člena, který je velkým podporovatelem Rebel Legion jak na lokální tak mezinárodní úrovni.

Bohužel, letošní ročník FénixConu se konal ve stejné době jako tradiční atmosférické setkání fanoušků Star Wars v Kopřivnici (tzv. Koprcon), takže početná cílová skupina by za běžných okolností přišla o možnost setkání s touto ikonou Star Wars tvorby. Naštěstí jsme se dohodnuli s organizátory FénixConu a společně s kolegy z 501st Legion – Czech Garrison uspořádali dvě besedy s Kevinem J. Andersonem. Jednu v Praze a jednu v Brně.


Anderson 2018 Anderson 2018 Anderson 2018

Obě akce si získaly dostatek pozornosti, protože již před začátkem se začali scházet netrpěliví návštěvníci jak do pražského knihkupectví Fantasya tak do Městské knihovny Jiřího Mahena v Brně. Po krátkém úvodu pan Anderson zahájil přátelské povídání o svých začátcích jako spisovatele a nemalou část věnoval povídání o jeho zapojení do vesmíru Star Wars, Duny, Akt X atd. Nechyběly dotazy z publika, nejvíce ohledně jeho knih z románové trilogie Akademie Jedi a všech dalších ostatních Star Wars knihách a comicsech. Po skončení poměrně vyčerpávající debaty si všichni přítomní, k autorovu překvapení, nechali podepsat alespoň jednu jím napsanou knihu, či comics. A neodnesli si pouze podpis, protože pan Anderson velmi ochotně pózoval během autogramiády s nadšenými návštěvníky.

Samotný závěr akce byl ve znamení poděkování a předání darů. Bylo nám ctí, že pan Anderson byl ochotný i přes vyčerpávající pobyt v České Republice si najít čas jak na nás, tak i další fanoušky jeho tvorby. Doufáme, že se s ním (a případně i dalšími jeho kolegy) v budoucnu opět shledáme!


Účastnili se:
Blair Bossi Kendra Lord Jurak Mira Petr Svita
Blair Bossi Kendra Lord Jurak Mira Petr Svita


ZPĚT FOTO Z AKCE