Premiéra Star Wars E1 ve 3D

Základní informace:
Datum akce: 9. únor 2012
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: CSWU

O akci:

Pod patronátem filmového serveru MovieZone a CSWU (tedy Czech Star Wars Universe) se dne 9. února 2012 konala společná premiéra Star Wars: Epizody 1 ve 3D, a Lion Base na této akci pochopitelně nemohla chybět – takže nejspíše nikoho nepřekvapí, že jsme se sem dostavili v naprosto rekordním počtu. Chyběl vlastně jenom Cece, který krátce předtím onemocněl, a neaktivní členka Johauna. Naši členové se na Andělu, kde k promítání v multikině Cinestar došlo, vyskytovali již od šesté hodiny večerní, přestože vydání lístků bylo plánované na sedmou a premiéra dokonce až na osmou hodinu. Čekání na film jsme trávili ve vestibulu kina vzrušeným debatováním, dychtivým očekáváním a společným (a nejen společným) pózováním a focením. Někteří této příležitosti využili k prezentaci svých nových a některých ještě ne zcela dokončených a oficiálně schválených kostýmů, protože většina z nás samozřejmě zvolila právě takové outfity, které byly aktuální k nově natočené trilogii Hvězdných válek. K vidění zde byla například Silvařina služebná Eirtaé ve svém bojovém oděvu, Winringův nový kostým Panaky, Jayne ve slavnostních šatech královny Amidaly skvěle doplňovaná Padmé pohybující se po vestibulu naopak v Amidaliných černých šatech z blokády Naboo, či Marghův Tusken. Ale samozřejmě převažovali rytíři Jedi, jejichž hábity oblékli například Blackhenry, Blair, Bossi, Erda, Haplo, Jekkyl, Kendra, LYA či Saintes.


Premiéra Star Wars E1 ve 3D Premiéra Star Wars E1 ve 3D Premiéra Star Wars E1 ve 3D

Ovšem nebyla to jen Lion Base, která se na tuto akci dostavila v příhodném oblečení, nechyběla zde ani Czech Garrison, takže mezi návštěvníky kina se objevil nejen Darth Vader, ale hlavně červeno-černě pomalovaný Darth Maul s dvojbřitým světelným mečem. V davu bylo také možné zahlédnout fanoušky Star Treku či uniformy ze světa Davida Webbera, kterému se říká Honorverse.


Premiéra Star Wars E1 ve 3D Premiéra Star Wars E1 ve 3D Premiéra Star Wars E1 ve 3D

Kolem osmé hodiny jsme se všichni hromadně přesunuli do sálu a v příjemné atmosféře si vychutnali film. Bylo až neuvěřitelné, jak jsme se všichni dokázali bavit nad vtípky, které známe nazpaměť, slovo od slova citovat nejtypičtější hlášky, a když se při závěrečných titulcích hlediště kina rozzářilo množstvím lightsaberů, vypadalo to skutečně působivě. Po skončení filmu jsme se všichni pěkně seřadili na společnou fotku před filmovým plátnem a pak jsme se rozešli do svých domovů. Celá akce se náramně povedla, za což patří veliký dík organizátorům i sponzorům, díky kterým jsme měli všichni úžasnou slevu na lístky. Jen doufáme, že se na této premiéře všichni bavili tak dobře jako my, a že jsme svými kostýmy alespoň trochu přispěli k té pravé atmosféře galaxie far, far away.


Účastnili se:
Blackhenry Blair Bossi Erda Haplo Charvi Jayne
Blackhenry Blair Bossi Erda Haplo Charvi Jayne
Jekkyl Kawalski Kendra Kouba LYA Margh MorfeusX
Jekkyl Kawalski Kendra Kouba LYA Margh MorfeusX
Padmé Andrea Saintes Silvara Tom-Mie Winring
Padmé Andrea Saintes Silvara Tom-Mie Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE