Prague Maker Faire 2018

Základní informace:
Datum akce: 23. – 24. květen 2018
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Prague Maker Faire, Prusa Research

O akci:

Maker Faire je série akcí magazínu Make, z které se stala největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Jedná se o jedinečné setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, „hack“, experiment nebo projekt. Jakožto tvůrci detailních kostýmů ze světa Star Wars, jsme nemohli ani my chybět na prvním ročníku této akce v České republice.

Náš vyhrazený výstavní prostor jsme pro daný víkend zaplnili nejenom tradičním informačním stolkem s foto stěnou. Jelikož jsme chtěli předat návštěvníkům (a stejně tak ostatním makerům) co nejvíce informací o výrobních postupech, které při tvorbě našich kostýmů užíváme, hlavní náplní stánku č. 62 se stala ukázka hotových kostýmů, doplňků a v neposlední řadě forem. Představili jsme několik našich nových projektů a bylo nám velkou ctí, že jeden z těch našich předchozích, droid BB-8, se stal ozdobou prostor Prusa Research (hlavní partneři a organizátoři Prague Maker Faire).


Prague Maker Faire 2018 Prague Maker Faire 2018 Prague Maker Faire 2018

Příjemně nás překvapila návštěvnost akce, která činila 10 000 lídí a odpovídala také naší vytíženosti. Téměř jsme se nezastavili a neustále odpovídali na dotazy, případně prezentovali u konkrétních propriet způsob výroby.

Tímto chceme vyjádřit velké díky všem makerům, partnerům a organizátorům, kteří na ploše vice než 6000 m² vytvořili zábavný veletrh pro “makery” všech generací, ať už inženýry, řemeslníky, umělce, kutily, zahradníky nebo vědce. Děkujeme a těšíme se na další ročník!


Účastnili se:
Blair Bossi Margh
Blair Bossi Margh


ZPĚT FOTO Z AKCE