PragoFFest 2012

Základní informace:
Datum akce: 3. -. 5. únor 2012
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Festival fantazie

O akci:

Během víkendu 3. – 5. 2. 2012 se členové Lion Base, stejně jako rok předtím, aktivně účastnili dalšího ročníku setkání fanoušků sci-fi, fantasy, seriálů, mangy, her, atd. s výstižným názvem PragoFFest.


PragoFFest 2012 PragoFFest 2012 PragoFFest 2012

Stejně jako i minulý rok nám organizátoři vyšli vstříc a věnovali nám část svých nabitých prostor, abychom zde mohli rozložit svůj propagační stánek a kolemjdoucí informovat o cílech Rebel Legion, aktivitách české Lion Base, a také si s nimi vyměňovat nejrůznější tipy a triky při výrobě kostýmů. Celkově o diskuze se Star Wars tematikou nebyla nouze a o značnou pozornost se až nečekaně postaraly světelné meče, které jsme měli u propagačního stolečku na ukázku.

Lion Base se také krátce prezentovala pro připravovaný dokument o nejrůznějších složkách českého Star Wars fandomu. Tento dokument vzniká díky iniciativě studentů FAMO (Filmové akademie Miroslava Oldříčka v Písku).

Je téměř paradoxem, že tradiční přednáška, která se odehrála v sobotu 4. února ve večerních hodinách, byla pojata velmi netradičně. Přednáška s názvem „Rebel Legion a Star Wars kostýmy – FAQ“ byla koncipována jako diskuze, která měla přítomným ukázat, že členové Rebel Legion jsou Star Wars fanoušci do morku kostí a že stejně jako Rebel Legion, tak i Lion Base není exkluzivní nepřístupný klub. Kromě zmíněhého se diskuze točila i kolem tvorby náročnějších kostýmů, schvalovacímu procesu, možnostech členů a také akcí, kterých se Lion Base účastnila a plánuje účastnit. I přes průměrnou návštěvnost sklidila přednáška mnoho kladných ohlasů.


PragoFFest 2012 PragoFFest 2012 PragoFFest 2012

Také jsme poprvé ve větším množství představili na PragoFFestu povstalecké vojáky známé z Epizody IV (Rebel Fleet Troopery) a také i další velmi zajímavé kostýmy (princeznu Leiu v její ceremoniální róbě a velmi efektní starorepublikové rytíře Jedi).

Doufáme, že se letošní PragoFFest líbil všem návštěvníkům stejně jako nám a že se se všemi v chodbách Modré školy v Praze za rok opět shledáme.


Účastnili se:
Blackhenry Blair Bossi Cece Haplo Margh
Blackhenry Blair Bossi Cece Erda Haplo Margh


ZPĚT FOTO Z AKCE