Podzimní návštěva v FN Motol

Základní informace:
Datum akce: 13. řijen 2015
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Pediatrické oddělení FN Motol, Disney,LEGO, Egmont, Presco Group

O akci:

Pomoc druhým. Jedna z hlavních myšlenek a původu existence Rebel Legion je sice stará více než deset let, ale pro všechny členy je stále živoucím základním kamenem naší organizace. Ostatně i my v České republice dostáváme svému názvu a vkládáme lví srdce do všeho co v Star Wars kostýmech děláme. Protože co může být lepší, než prostřednictvím poměrně netradiční záliby, rozdávat radost všem těm, kteří toho štěstí v životě moc neměli.

Své o tom také ví naši členové, kteří se za pochmurné podzimní soboty vydali v rámci speciální Star Wars vizity rozjasnit alespoň mraky na duši hospitalizovaným dětem Pediatrické klinice ve Fakultní nemocnici Motol.


Podzimní návštěva v FN Motol Podzimní návštěva v FN Motol Podzimní návštěva v FN Motol

Stejně jako u našich předchozích návštěv, ani tentokrát jsme nepřišli s prázdnou. Naši partněři (Presco Group, Egmont, Disney, LEGO, atd.) nás opět vybavili množstvím Star Wars dárků (kalendáře, diáře, časopisy, mini stavebnice, plakáty, atd.) určených pro dětské pacienty. Nejdříve nás naše kroky zavedly na lůžkové oddělení A pediatrické kliniky (dříve označováno jako lůžkové oddělení endoskopie). Na tomto oddělení se léčí hlavně děti s onemocněním zažívacího traktu (také jater, žlučových cest a slinivky břišní). Několik dětí nás překvapilo již na chodbě oddělení, kde netrpělivě a s očekáváním vyhlížely své oblíbené hrdiny. Málokdo dokázal skrýt radost z netypické návštěvy a stejně tak z drobných dárků. Ani děti upoutané na lůžko neskrývaly svůj zájem o podivné návštěvníky z předaleké galaxie.


Podzimní návštěva v FN Motol Podzimní návštěva v FN Motol Podzimní návštěva v FN Motol

Oproti tomu chodba další lůžkové části pediatrické kliniky, nefrologické oddělení a oddělení dětské dialýzy, zela prázdnotou. V této části oddělení jsou hospitalizovány děti, které trpí onemocněním ledvin a vývodních močových cest. Stejně jako během našich předchozích návštěv, jsme se na tomto oddělení setkali převážně se staršími dětmi. Iluze o návštěvě reálných Star Wars postav vzala rychle za své, ale i tak se nám dostalo úsměvů a poděkování za zpříjemnění pochmurného sobotního dne.

Když si s krátkým odstupem času vybavíme tuto návštěvu, tak stále nevycházíme z údivu. Někteří dětští pacienti totiž při zjištění, že v daný den jejich propuštění budeme procházet prostory FN Motol, co nejvíce oddálili svůj odchod do pohodlí domova, jen proto, aby se setkali se svými hrdiny. Jsme poctěni a rádi, že díky našim partnerům můžeme alespoň takto pomáhat!


Účastnili se:
Anakin323 Blair Kaďous Mira Padmé Andrea Sokor3 Yokite
Anakin323 Blair Kaďous Mira Padmé Andrea Sokor3 Yokite


ZPĚT FOTO Z AKCENAPSALI O NÁS