Oslavy 600 let města Lodž

Základní informace:
Datum akce: 29. – 30. červenec 2023
Město: Lodz
Země: Polsko
Spolupráce: Rebel Legion – Eagle Base, 501st Legion – Polish Garrison
 
O akci:

Lodž se řadí na pomyslné třetí místo v žebříčku největších polských měst, není se tak čemu divit, že první zmínky o „lodi“ (slovo łódź znamená v polštině loď nebo člun) pochází už z roku 1332. Ovšem velkou zmínku si toto město v historii zasloužilo roku 1423, když Lodži udělil polský král Vladislav II. Jagello městská práva podle vzoru Magdeburského práva. Jelikož právě letos od této významné události uplynulo přesně 600 let, uspořádalo město velkolepé oslavy, které vyvrcholily právě během letních měsíců. Když nás naši přátelé a kolegové z polské Rebel Legion – Eagle (společně s 501st Legion – Polish Garrison) pozvali, abychom se k nim během těchto oslav připojili, neváhali jsme ani minutu a vydali se do středu Polska.

Hlavním centrem dění a ostatně i našeho působení v kostýmech se stala ulice Piotrkowska, která je právem impozantním čtyř kilometrovým turistickým místem s mnoha významnými budovami města. Během obou hlavních dní oslav jsme společně s našimi přáteli bavili návštěvníky i místí obyvatele – a jak se už stává zvykem, tak z každého našeho krátkého zastavení se stal pomyslný foto koutek, kde se střídal jeden nadšený fanoušek Star Wars za druhým. Jen pro zajímavost musíme dodat, že v Polsku mají Star Wars delší tradici než v našich končinách, takže návštěvníci oslav s nadšením poznávali i ty nejroztodivnější postavy světa Star Wars.

Bylo nám velkou ctí navázat na předchozí spolupráci a spojit po delší době opět síly s našimi přáteli z Rebel Legion – Eagle Base a 501st Legion – Polish Garrison. Stejně tak patří velké díky představitelům města Lodž, kteří přichystali přímo famózní oslavy jak pro obyvatele města, tak pro návštěvníky nejenom z celého Polska! Děkujeme!

 
Účastnili se:
Black Bunik Blair Bossi dayveethe Ichabotte Jared Kendra
Black Bunik Blair Bossi dayveethe Ichabotte Jared Kendra
krystofvanis Petr Ronne Silvara ThomasL winring
krystofvanis Petr Ronne Silvara ThomasL winring

ZPĚT FOTO Z AKCE