KoprCon 2010

Základní informace:
Datum akce: 26. – 28. listopad 2010
Město: Kopřivnice
Země: Česká republika
Spolupráce: CSWU

O akci:

Ve dnech 26. až 28. listopadu 2010 se již po osmé stala Základní škola dr. Milady Horákové v Kopřivnici domovem nejen příznivců Star Wars. Na akci zvanou Koprcon se tam sjeli milovníci scifi, fantasy, historie, deskových a PC her, Anime a DDR.

Díky vstřícnosti hlavního organizátora Dama (David Macháček) měl Lion Outpost celou sobotu k dispozici stánek, ve kterém mohl propagovat sebe i Rebel Legion všeobecně. Účastníci se mohli seznámit s posláním a činností organizace, mohli se poradit, jak si vytvořit či získat svůj vlastní kostým a zjistit, jaké jsou ze strany RL nároky na přijetí. K dispozici byly propagační materiály (letáky, vizitky, výtisky klubového newsletteru Comlink), které si mohli zájemci odnést domů. Bylo možno nahlédnout do kostýmových standardů a udělat si obrázek o tom, jak má takový „správný kostým“ vypadat. Samozřejmě, že největším tahákem byly naše vlastní kostýmy, ve kterých jsme po celý den poutali pozornost všech kolem.


Koprcon 2010 Koprcon 2010 Koprcon 2010

Od 13.00 hodin proběhla hodinová přednáška Blaira „Rebel Legion v ČR“, kde byli posluchači seznámeni s členy Lion Outpostu a jejich funkcemi, dále pak s akcemi, ve kterých se již za dobu své krátké existence Lion Outpost prezentoval a s plány do budoucnosti. Samozřejmě nechybělo focení jak s členy Czech Outpost, tak s ostatními fanoušky.

V rámci Galavečera došlo ke křtu Star Wars Omnibusu: Stíny Imperia z produkce BB Art, který vyšel v Čechách po dlouhých osmnácti letech! A o překlad se postaral náš člen Blair! Kostýmy Silvary a Bossi (pocházející z tohoto díla) krásně podtrhly atmosféru slavnostního aktu.

Koprcon byl pro LO rozhodně úspěšný. Povědomost fanoušků o „kostýmech těch hodných“ se zvyšuje a určitě to přispěje k rozšíření našich řad. Během tří měsíců se počet členů LO zdvojnásobil a to svědčí o tom, že zájem mezi fanoušky Star Wars určitě je.


Účastnili se:
Blair Bossi Jekkyl Kendra Kouba LYA MorfeusX
Blair Bossi Jekkyl Kendra Kouba LYA MorfeusX
Padmé Saintes Silvara Winring
Padmé Saintes Silvara Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE