Koncerty filmové inspirace 2015

Základní informace:
Datum akce: 7. – 8. leden 2015
Město: Praha
Země: Česká Republika
Spolupráce: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

O akci:

Když John Williams v roce 1978 získal Oskara za svůj hudební počin pro původně značně podceňovaný snímek Star Wars, nebylo pochyb, že velmi záhy se z tónů vesmírné ságy stane nesmrtelná klasika. Nesmrtelná klasika, kterou stále hrají nejrůznější hudební tělesa po celém světě a ani Česká republika není výjimkou.

Když se Symfonický orchestr hl. Města Prahy FOK rozhodl v rámci programu Koncerty filmové inspirace zařadit již zmíněnou nesmrtelnou klasiku Johna Williamse, členové Rebel Legion – Lion Base u toho nemohli chybět.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK je oficiálním orchestrem hlavního města Prahy, který patří k předním českým hudebním tělesům. Založen byl roku 1934. Zkratka FOK symbolizuje původní zaměření orchestru (Film – Opera – Koncert). Orchestr sídlí a koncertuje v atraktivním prostoru Smetanovy síně Obecního domu, který je jednou z nejznámějších secesních staveb v Praze. V roce 2014 slavil orchestr již 80 let existence.


Koncerty filmové inspirace 2015 Koncerty filmové inspirace 2015 Koncerty filmové inspirace 2015

Ještě před zahájením samotných koncertů přítomnost postav ze Star Wars budila v Obecním domě nemalé pozdvižení jak ze strany pořadatelů, tak ze strany návštěvníků. Nutno dodat, že právě v tom kladném slova smyslu. Nenašel se téměř žádný návštěvník, který by odolal možnosti pořídit fotku na památku s některým z hrdinů oblíbené ságy. Pro děti jsme připravili drobný dárek v podobě dočasné tetovačky s logem Rebel Legion – Lion Base, který nakonec ocenili i dospělí.

Orchestr pod taktovkou Rastislava Štúra probudil v Smetanově síni k životu nejenom tóny Johna Williamse, ale také Gustava Holsta, jehož Planety byly značnou inspirací pro hudební podkres k Star Wars. Atmosféru v sále dotvářela přítomnost právě kostýmovaných postav.

Tímto děkujeme organizátorům, návštěvníkům i celému orchestru za velmi unikátní kulturní zážitek!


Účastnili se:
Anakin323 Blair Kadous Padmé Andrea Silvara
Anakin323 Blair Kaďous Padmé Andrea Silvara


ZPĚT FOTO Z AKCE