Koncert filmové hudby

Základní informace:
Datum akce: 11. května 2013
Město: Ostrava
Země: Česká Republika
Spolupráce: Pražský filmový orchestr

O akci:

Stává se již tradicí, že kam míří Pražský filmový orchestr interpretovat melodie Johna Williamse z filmové hexalogie Star Wars, tam často míří i kostýmovaní členové Rebel Legion – Lion Base.


Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby

Tentokrát jsme se s hudebníky vypravili na vůbec první koncert Pražského filmového orchestru do Ostravy, konkrétně do tamního Domu Kultury. Stejně jako pro toto hudební těleso, tak i pro nás se jednalo o vůbec první událost v slezské metropoli. Ostrava nás přivítala vskutku velkolepě.

Koncert byl velmi vydařený, především pak zapůsobila skladba Yoda’s Theme. Sám o sobě během koncertu několikrát promluvil plně vyprodaný sál, který nadšeně aplaudoval ve stoje. Ač členů Rebel Legiom – Lion Base mnoho nebylo, dva rytíři Jedi a Han Solo, byli milým překvapením pro publikum, které nás poznávalo a nostýchalo se s námi vyfotit.


Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby

Koncert sklidil velký ohlas a atmosféra byla, jak je již zvykem, velmi vřelá a milá. Pomyslnou korunou byl „rozhovor“ s naším interaktivním droidem R2-D2, z něhož byli lidé tektéž nadšeni. Těšíme se brzy opět na setkání s Pražským filmových orchestrem a publikem, které na koncerty chodí a pokaždé vytváří nezapomenutelný zážitek.


Účastnili se:
Blair Erda TheLukas
Blair Erda TheLukas


ZPĚT FOTO Z AKCE