Hudba stříbrného plátna

Základní informace:
Datum akce: 6. dubna 2013
Město: Litomyšl
Země: Česká Republika
Spolupráce: Pražský filmový orchestr

O akci:

Již po několikáté se členové Rebel Legion – Lion Base ve svých Star Wars kostýmech zúčastnili koncertu Pražského filmového orchestru. Ovšem na rozdíl od předešlých koncertů se tento konal v městě Litomyšli, proslulém jakožto rodiště slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany.


Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby

Přestože se Pražský filmový orchestr specializuje na hudbu stříbrného plátna, bylo velmi příznačné, že se koncert odehrával právě v prostorách a sále tzv. Smetanova domu. Orchestr pod vedením Jiřího Korynty tradičně zahrál několik velmi povedených skladeb ze světa Star Wars, ale také kupříkladu hudbu z Pána Prstenů či motiv irských tanců z taneční show Lord of the Dance. Publikum bylo vskutku nadšené a orchestr si několikrát zcela zaslouženě vysloužil ovace ve stoje.

Přítomnost kostýmovaných členů během Star Wars skladeb a stejně tak před začátkem koncertu, nebo během přestávek bývá samozřejmostí – ovšem tentokrát členové Lion Base za zvědavých pohledů a úsměvů lidí v sále přivedli k životu menší novinku – interaktivního droida R2-D2. Pro mnohé byl volně se pohybující a vyjadřující droid zábavnou podívanou. Na nezájem si náš zmenšený R2-D2 stěžovat rozhodně nemohl.


Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby Koncert filmové hudby

Přítomní členové Lion Base si tento koncert velmi užili a dle ohlasů (v sále i mimo něj) bylo ohromeno také publikum. Už teď se těšíme na další shledání jak s členy Pražského filmového orchestru, tak i jeho publikem.


Účastnili se:
Blackhenry Blair Erda Malakay
Blackhenry Blair Erda Malakay


ZPĚT FOTO Z AKCE