Koncert filmové hudby 2010

Základní informace:
Datum akce: 29. listopad 2010
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Pražský filmový orchestr, Czech Outpost

O akci:

Lion Outpost se spolu s členy Czech Outpost of 501st zúčastnil koncertu filmové hudby v pražském Rudolfinu. Pražský filmový orchestr zahrál skladby z filmů jako je Superman, Sám doma, Hvězdná brána, Pán Prstenů, Piráti z Karibiku a samozřejmě hudbu ze Staré a Nové Trilogie Star Wars.

Zajímavé je, že fanoušci v kostýmech nespolupracovali s Pražským filmovým orchestrem poprvé, někteří se podobných koncertů zúčastnili ještě před vznikem obou kostýmových organizací v Čechách.


Koncert filmové hudby 2010 Koncert filmové hudby 2010 Koncert filmové hudby 2010

Hudbě ze Star Wars byla věnována druhá část koncertu, kterou samozřejmě zahájily fanfáry z úvodních titulků. Následovala skladba Imperial March, kdy se na scéně objevil Darth Vader společně se stormtroopery. Skladba Throne room / End titles samozřejmě patřila její výsosti princezně Leie, která předala Luku Skywalkerovi a Hanu Solovi medaile za zničení Hvězdy smrti. Dále mohli diváci shlédnout další známé výjevy z filmu, během skladby Duel of the Fates se za doprovodu živého sboru spolu utkali Obi-Wan Kenobi a Darth Maul. Poté následovala klidnější romantická procházka Anakina Skywalkera a Padmé Amidaly za tónů milostného motivu Across the Stars. Vyvrcholením pak byla skladba ze 3. epizody Battle of Heroes. Proti sobě tu stáli Jediové se Sithy ze obou trilogií.

Pražský filmový orchestr si právem zasloužil „standing-ovation“ beznadějně vyprodaného sálu, během kterého byly dirigentovi a dalším předány dárky od obou organizací: výroční nášivka Rebel Legion, comics Stíny Impéria a Star Wars Lego.

Doufáme, že nás organizátoři v budoucnu opět pozvou k tak jedinečné události, jako byl právě nezapomenutelný koncert filmové hudby.


Účastnili se:
Bossi Kouba MorfeusX Padmé Saintes Silvara Winring
Bossi Kouba MorfeusX Padmé Saintes Silvara Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE