Knižní festival Ostrava 2019

Základní informace:
Datum akce: 1. – 2. března 2019
Město: Ostrava
Země: Česká republika
Spolupráce: Černá Louka – Ostravské výstavy a.s.

O akci:

Přestože knižní veletrhy mají v Ostravě již dlouhou historii, tak se místní výstaviště Černá louka rozhodnulo posunout pomyslnou laťku výš a pro začátek letošního března připravili pro návštěvníky první ročník akce s názvem Knižní festival Ostrava 2019.

Návštěvnicí se dočkali představení jak novinek, toho nejzajímavějšího z knižní produkce českých nakladatelů všech žánrů. Zároveň organizátoři připravili bohatý doprovodný program, autogramiády, setkání s autory, workshopy, přednášky, odpočinkovou zónu s kavárnou či zónu pro děti.


Knižní festival Ostrava 2019 Knižní festival Ostrava 2019 Knižní festival Ostrava 2019

Jelikož byl první ročník festivalu částečně zaměřen na sci-fi a cosplay, nemohli jsme na místě chybět ani my, ani naše fotostěna společně s výstavou Star Wars kostýmů a kostýmových propriet. V rámci programu scény Voices of Freedom (kterou pořádalo Centrum PANT a Černá louka ve spolupráci s Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky a Polský institutem v Praze) jsme během prvního panelu promluvili o životě a díle George Lucase. Během druhého panelu jsme se více zaměřili na comicsovou tvorbu a návštěvníky obohatili o informace o aktuálním dění v této oblasti.

Tímto děkujeme jak organizátorům, tak návštěvníkům za nezapomenutelné přivítání v Ostravě a snad se i příští rok uvidíme na dalším ročníku!


Účastnili se:
Black Bunik Blair Jakub Wedge Berger Lord Jurak Margh Mira
Black Bunik Blair Jakub Wedge Berger Lord Jurak Margh Mira


ZPĚT FOTO Z AKCE