HumbookFest 2018

Základní informace:
Datum akce: 6. říjen 2018
Město: Praha
Země: Česká Republika
Spolupráce: Albatros Media a.s.

O akci:

O HumbookFest, jedinečný knižní festival pro fanoušky žánru young adult, je rok od roku čím dál větší zájem, takže není divu, že letošní v pořadí třetí ročník se rozhodli organizátoři z vydavatelského domu Albatros Media a.s. uspořádat v prostorech pražského Kongresového centra. Hlavním lákadlem byla účast Sebastiana de Castella, tvůrce ságy Divotvůrce a Claudie Greyové autorky série Ohnivák.

Pro fanoušky Star Wars je ovšem Claudia Greyová (občanským jménem Amy Vincent) známá především jako autorka románů z aktuálního Star Wars kontinua jakožto Star Wars: Ztracené hvězdy, Star Wars: Bloodline a Star Wars: Leia, Princess of Alderaan. Kromě toho, je Claudia čestnou členkou Rebel Legion a o to víc jsme si její návštěvu nemohli nechat ujít!


HumbookFest 2018 HumbookFest 2018 HumbookFest 2018

Během celého dne nás mohli návštěvníci potkávat na festivalu v našich kostýmech. Současně jsme v rámci spolupráce s organizátory připravili v rámci Chill-out zóny Star Wars foto koutek s výstavou propriet, na který dohlíželi droidi BB-8 a BB-9E. Zapojili jsme si o do samotného programu, kdy jsme pomohli vybrat a vyhlásit vítěze cosplay soutěže a v neposlední řadě jsme se připojili na pódiu k našim kolegům z Hry o trůny a Harryho Pottera, abychom společně diskutovali o téma cosplay a vše s tím spojeným.


HumbookFest 2018 HumbookFest 2018 HumbookFest 2018

Není tajemstvím, že největším zážitkem letošního HumbookFestu pro nás bylo setkání právě s Claudií Greyovou. Jak se v případě setkání s čestnými členy Rebel Legion pro nás stalo zvykem, předali jsme autorce nejenom naše díky za její příspěvek do vesmíru Star Wars, ale také drobný dárek v podobě nášivky Lion Base. Následně jsme měli možnost diskutovat a také si nechat podepsat některé z knih. Řeč rozhodně nestála, a kromě obecnějších témat jsme se dostali i k tématu chystaného románu Star Wars: Master and Apprentice.

Velké díky všem, a to jak nadšeným návštěvníkům, tak oddaným organizátorům, bez kterých by HumbookFest nebyl tím, čím je dnes. Už teď se těšíme na další ročník a doufáme, že se dočkáme dalšího pro nás velmi blízkého hosta!


Účastnili se:
AdraxLord Blair Bossi Jakub Wedge Berger Kaďous Kendra Lord Jurak
AdraxLord Blair Bossi Jakub Wedge Berger Kaďous Kendra Lord Jurak
Petr Saintes Silvara Winring
Petr Saintes Silvara Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE