Hollywood meets Classics John Powell

Základní informace:
Datum akce: 1. února 2019
Město: Praha
Země: Česká republika
Spolupráce: Film Music Prague, Rebel Legion – German Base Yavin, Rebel Legion – Alpine Base

O akci:

Film Music Prague je nezaměnitelně mezinárodní festival filmové hudby v Praze, kam slavní skladatelé z Hollywoodu jako hosté přinášejí svou hudbu na koncertní pódia. A když se řekne slavní, tak tomu tak opravdu je, protože když jsme se od organizátorů dozvěděli, že by letošní ročník měl navštívit sám John Powell a v rámci programu koncertu Stars of Hollywood: John Powell uvést koncertní premiéru suity z filmu Solo: Star Wars Story, nebylo pochyb o tom, že si tento jedinečný zážitek nesmíme nechat ujít.

Nejenom nás toto ohlášení nenechalo klidnými a naše řady se rozhodli v koncertním sálu (i mimo něj) rozšířit naši přátelé a kolegové z okolních Rebel Legion jednotek jako Rebel Legion – Alpine Base Austria (zastupující Rakousko) a Rebel Legion – German Base Yavin (zastupující Německo).

Hollywood meets Classics John Powell Hollywood meets Classics John Powell Hollywood meets Classics John Powell

Bohužel těsně před začátkem koncertu nás všechny zasáhlo nepříjemné oznámení o zrušení účasti Johna Powella z rodinných důvodů. To ovšem nic nezměnilo na faktu, že jsme si i bez přítomnosti hlavního aktéra koncert užili a ve značném počtu účastníků doplňovali slavností atmosféru koncertu i během přestávek ve foyer. Jedinou vadou na kráse bylo, že plaketu a čestné členství v Rebel Legion nakonec převzal jménem pana Powella jeho asistent Batu Sener.

V pořadí osmý ročník festivalu Film Music Prague nabídl koncerty hudby Johna Powella, seriálu Stranger Things, filmů režiséra Ridley Scotta a benefici na podporu Unicef ČR. Nechyběly panelové diskuze, workshopy a masterclass s pozvanými hosty jako Harry Gregson-Williams.

Festival navštívilo přes 5 000 lidí a my jsme hrdí, že jsme mohli být u toho, když Filharmonici města Prahy ze svých nástrojů vykouzlili ve Dvořákově síni v Rudolfinu kouzelné melodie Johna Powella. Už teď se těšíme se na další ročník!Účastnili se:
BlackBunik Blair Bossi dayveethe FrankCZ Haplo Jakub Wedge Berger
BlackBunik Blair Bossi dayveethe FrankCZ Haplo Jakub Wedge Berger
Jared Kadous Kendra Linnwen Petr Saintes Silvara
Jared Kadous Kendra Linnwen Petr Saintes Silvara
Thales
Thales


ZPĚT FOTO Z AKCE