Future Gate 2015

Základní informace:
Datum akce: 12. – 15. , 26. – 29. březen 2015
Město: Praha, Brno
Země: Česká Republika
Spolupráce: Future Gate o.s.

O akci:

V druhé polovině března ožila nejenom Praha (Kino Bio Oko, 12. – 15. března), ale nově i také Brno (Kino Art, 26. – 29. března) ve znamení druhého ročníku úspěšného festivalu vědecko-fantastických filmů. A stejně jako u toho prvního jsme ani letos nesměli chybět.

Však byl program nabitý tím nejlepším ze žánru. Navíc organizátoři pro projekce v Praze letos kromě stylové zářící brány vyzdobili prostory kina Bio Oko ocelovými sochami filmových nestvůr. Pro projekce v Brně nepřítomnost zmíněné zářící brány a ocelových soch kompenzovali fanoušci legendární počítačové hry Fallout ve svých kreativních kostýmech, stejně tak jako zahraniční návštěva ze Slovenska: posádka vesmírné lodi z Vetřelců v čele se svým plukovníkem Ellen Ripleyovou.


Future Gate 2015 Future Gate 2015 Future Gate 2015

Návštěvnost spolehlivě překonala tu loňskou a my se těšili nadšení dvou a půl tisíců návštěvníků, kteří se s námi fotili. Kromě toho ani televize Prima COOL nepohrdla záběry na naše členy v kostýmech.

Bohatý program ještě dále rozšiřovaly a zpestřovaly odborné a tematické přednášky. Jedním z lákadel byla přednáška o LARPu Střepiny z prostředí daleké budoucnosti, kde posléze postavy z tohoto LARPu se spolu s námi pohybovaly mezi návštěvníky. Oproti tomu během přednášky Robotika a umělá inteligence – fikce a skutečnost představil doc. Tomáš Svoboda z Katedry kybernetiky ČVUT úspěchy a hranice našeho poznání ve srovnání se zobrazením technického pokroku v kinematografii.

Tímto děkujeme organizátorům v čele s Filipem Schauerem za pozvání a věříme, že se již brzy uvidíme na další premiéře či festivalu v jeho produkci!


Účastnili se:
Anakin323 Blair Bossi Kaďous Mira Saintes
Anakin323 Blair Bossi Kaďous Mira Saintes


ZPĚT FOTO Z AKCE