For Model Olomouc 2019

Základní informace:
Datum akce: 9. března 2019
Město: Olomouc
Země: Česká republika
Spolupráce: Výstaviště Flora Olomouc, a. s.

O akci:

Během druhého březnového víkendu se výstaviště Flora Olomouc k příležitosti pořádání pátého ročníku interaktivního veletrhu For Model 2019 tradičně přeměnilo v cíl všech fanoušků RC modelů, autodráh, mini želežnic, airsoftu, atd. Jelikož značná část veletrhu byla věnována také fanouškovkým skupinám, představením jejich tvorby a činnosti, tak jsme ani my u této události nemohli chybět.

Náštěvníci se s námi mohli setkat ve vyhrazeném prostoru na galerii pavilonu A, kde jsme připravili menší obdobu našeho stánku a foto koutku včele s modelem droida BB-8. Součástí prostoru byla také menší výstava námi vyrobených propriet a kostýmů sloužící jako demonstrace množství postupů, které při tvorbě Star Wars kostýmů filmové kvality přímo využíváme.


For Model Olomouc 2019 For Model Olomouc 2019 For Model Olomouc 2019

Kromě nás byla galerie pavilonu A věnována sbírkám panenek, pohlednic, časopisů či knih. Velkou raritou byla sbírka památek na našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Značnou pozornost budila také ukázka těžké vojenské techniky před stejnojmenným pavilonem.

Na své si přišli také milovníci vlaků a želežnic, kde celý pavilon E byl věnován pouze jim a zároveň ve spolupráci s Českými drahami byl i letos vypraven historický vlak, který během soboty jezdil trasu Hl.nádraží Olomouc, Olomouc – Nová ulice, Olomouc město, Řepčín a zpět. Vlaky byly taženy parními lokomotivami 314.303 nebo 464.202.

Jsme moc rádi, že jsme se mohli alespoň částečně podílet na této akci a děkujeme za nezapomenutelné přivítání v Olomouci. Už teď se těšíme na příští ročník!


Účastnili se:
Bossi FrankCZ Jakub Wedge Berger Mira Petr Saintes Svita
Bossi FrankCZ Jakub Wedge Berger Mira Petr Saintes Svita


ZPĚT FOTO Z AKCE