Festival Fantazie 2011

Základní informace:
Datum akce: 7. – 10. červenec 2011
Město: Chotěboř
Země: Česká republika
Spolupráce: Festival Fantazie

O akci:

Festival Fantazie, největší setkání fanoušků sci-fi a fantasy, byl pro náš outpost velmi zvláštní událostí. V loňském roce jsme se v Chotěboři dohodli na názvu a představili jsme i naše logo. O rok později jsme se na Festival Fantazie vrátili, tentokrát však v hojnějším počtu a zároveň se objevili v nových kostýmech i budoucí členové.


Festival fantazie 2011 Festival fantazie 2011 Festival fantazie 2011

Tradičně proběhl na tomto conu Star Wars program, který obsahoval promítání, přednášky a další zábavný program, včetně prezentace Lion Outpostu. Divákům jsme přiblížili činnost a cíle Rebel Legion a předvedli jsme své kostýmy. Členové outpostu také přednášeli, např. Blair si připravil přednášku o naší první zahraniční akci v Polsku, o RL merchandisingu, a jak už je zvykem také o Star Wars comicsech. Padmé Andrea přednášela o tvorbě filmových kostýmů Galaktického senátu.

Zúčastnili jsme se také zábavného večera s názvem Star Wars Cantina. Na pár hodin tak mohli účastníci conu zažít tu pravou atmosféru v cantině Mos Eisley na Tatooine. Hrál se sabacc a dejarik, hrála stylová hudba, podávali se galaktické drinky, odehrála se i imperiální kontrola, která měla odhalit i ukrývané rytíře Jedi. Ti se však postavili sandtrooperům na odpor.


Festival fantazie 2011 Festival fantazie 2011 Festival fantazie 2011

V sobotu dopoledne a část odpoledne jsme tradičně strávili u propagačního stolku. Opět se nám podařilo s činností Rebel Legion seznámit nejednoho fanouška Hvězdných válek, který propásl naši přednášku. A snad jsme nalákali i několik dalších kostýmových nadšenců do našich řad.

Festival Fantazie pro nás zůstane velmi významným conem a doufáme, že za rok se něm opět sejdeme s ještě vyšším počtem členů.


Účastnili se:
Blair Bossi Erda Jekkyl LYA Padmé Saintes
Blair Bossi Erda Jekkyl LYA Padmé Saintes
Silvara Tom-mie Winring
Silvara Tom-mie Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE