Festival Fantazie 2012

Základní informace:
Datum akce: 1. červenec 2012
Město: Chotěboř
Země: Česká republika
Spolupráce: Festival Fantazie, Star Wars Portraits and Pictures

O akci:

Jako každý rok se i letos Lion Base zúčastnila Festivalu Fantazie. Každý Festival Fantazie je pro Lion Base výjimečný, letošní ročník byl však ještě významnější, než jindy. A to proto, že se Lion Base značně podílela na programu Star Wars linie, uspořádala charitativní aukci, zúčastnila se a podílela na inscenované druhé (tentokrát Star Wars) svatbě dvou svých členů, a měla tu možnost se setkat a předat symbolický dárek prvnímu Star Wars herci v České republice, Jeremy Bullochovi.


Festival fantazie 2012 Festival fantazie 2012 Festival fantazie 2012

Díky spolupráci s týmem Czech Star Wars Universe, který má na festivalu na starosti Star Wars linii, si Lion Base mohla připravit pro návštěvníky celodenní program. V neděli tak Blair přednášel o Star Wars počítačových hrách z let 90., kostýmech Hana Sola nebo FX lightsaberech. Silvara pro změnu návštěvníkům sdělila mnoho zajímavostí o twi’lecích, Padmé zase o kostýmech v Epizodě I a Margh o svých postupech při výrobě kostýmů. Ani CO Bossi tentokrát nezůstala jen u tradiční společné přednášky o Lion Base a Rebel Legion, ale promluvila o Star Wars cosplayi v zahraničí, geekovské módě či několika význačných rytířích Jedi. Celý den v režii Lion Base byl uzavřen nevázanou disco párty.

Krom tradičních přednášek Lion Base uspořádala charitativní aukci obrazů. Jejich autorem byl Petr Hlubek a výtěžek byl, na jeho návrh, jeho a jménem Lion Base zaslán na konto nadačnímu fondu pro pomoc nemocným dětem (zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně) Kapka naděje. Na aukci se vydražila částka 3000 Kč a tento dar nejen udělal nadaci radost, ale otevřel nám i cestu k další spolupráci s ní.


Festival fantazie 2012 Festival fantazie 2012 Festival fantazie 2012

Již během neděle bylo možné v areálu festivalu potkat britského herce a představitele námezdního lovce Boby Fetta, Jeremyho Bullocha. Ačkoli jeho hlavní přednáška, fotografování a podepisování proběhlo až v pondělí, už v neděli jej bylo možno vidět na společné diskusi s ostatními celebritami conu. Někteří členové naší base měli možnost se s tímto sympatickým hercem setkat již v Polsku na StarForce 2011, ale to jim nebránilo se všech jeho vystoupení účastnit. V závěru jeho show/diskuze mu naše base věnovala plaketku z českého skla s oficiálním uznáním jako „přítele Lion Base“.

Letošní Festival fantazie byl tedy pro Lion Base plný zážitků, aktivit a příjemných chvil. Děkujeme organizátorům Festivalu Fantazie za výborné prostředí a skvělý con, CSWU za možnost se takovou mírou podílet na programu, Jeremy Bullochovi za to, že české fanoušky poctil svou návštěvou, a především Petru Hlubkovi za jeho překrásné výtvory, které udělaly tolik radosti.


Účastnili se:
Blackhenry Blair Bossi Cece Jayne Jekkyl LYA Margh
Blackhenry Blair Bossi Cece Jayne Jekkyl LYA Margh
Padmé Andrea Sammael Saintes Silvara Tom-mie Winring
Padmé Andrea Sammael Saintes Silvara Tom-mie Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE