FACTS 2016

Základní informace:
Datum akce: 22. -23. říjen 2016
Město: Gent
Země: Belgie
Spolupráce: Rebel Legion – Benelux Base

O akci:

Jelikož je spolupráce na mezinárodní úrovni jedním ze základních kamenů Rebel Legion, již podruhé jsme využili velmi štědré nabídky našich kolegů a přátel z Rebel Legion – Benelux Base (Rebel Legion základna sloužící Belgii, Nizozemsku a Lucembursku). Kladně jsme odpověděli na jejich pozvání ke společné účasti během 27 ročníku jednoho z největších conů v Belgii, FACTS.

První FACTS (akronym pro Fantasy Animation Comics Toys Sci-fi) se uskutečnilo již v roce 1993 jako malé setkání čtyřiceti podobně smýšlejících nadšenců v menší hospůdce v belgickém městě Gent. Přestože během následujících necelých tří dekád akce narostla do neuvěřitelných rozměrů, tak se stále nevytratilo kouzlo pohodové rodinné atmosféry a jedinečnosti.


FACTS 2016 FACTS 2016 FACTS 2016

Aktuálně je FACTS koncipováno jako víkendová akce zaměřená na všechna spektra popkulturních fenoménů. I během ročníku 2016 se rozsáhlé haly výstaviště Flanders Expo (o rozloze 8 fotbalových hřišť) na jeden víkend proměnily v prostředí, kde bylo možné se pozdravit s mezinárodními hvězdami, účastnit se speciálních workshopů, přednášek, soutěží a v neposlední řadě se také seznámit s dalšími podobnými nadšenci.

FACTS 2016 FACTS 2016 FACTS 2016

Vzhledem ke zkušenostem z minulého ročníku, znalosti prostředí jsme všemi silami podpořili naše přátele a také další kostýmované i nekostýmované Star Wars kolegy. Nechyběli jsme u propagačního stolku Rebel Legion, poskytovali informace o Rebel Legion a lákali tak další potencionální členy. Také jsme se účastnili všech dalších s akcí spojených aktivit (pochody, společné focení, atd.) a hlavně utužovali vztahy jak v kostýmech během akce, tak i mimo akci.

Bylo nám opět ctí spojit síly s našimi přáteli z Rebel Legion – Benelux Base. Děkujeme za úžasné dárky a také zároveň blahopřejeme Base Commanding Officerovi Sereně a jejímu příteli Michaelovi, k jejich zásnubám! Už teď se těšíme na další shledání a zároveň doufáme, že jednou bude možné podobné setkání uspořádat také u nás, v České republice. Přátelé, děkujeme!


Účastnili se:
Blair Bossi Silvara Winring
Blair Bossi Silvara Winring


ZPĚT FOTO Z AKCE