Conec 2013

Základní informace:
Datum akce: 17. srpen 2013
Město: Brno
Země: Česká republika
Spolupráce: Občanské sdružení Conec

O akci:

To, že se každým rokem objevují nová a nová setkávání fanoušků všech možných žánrů, na tom není nic zvláštního. Ale i tak, se v první polovině letošního srpna občanské sdružení Conec postaralo o menší pozdvižení. Jejich první ročník setkání fanoušků sci-fi, fantasy, seriálů, deskových her, RPG, LARPu a podobných fenoménů s názvem Conec si totiž jako místo svého působení vybral doposud podobnou akcí nezasažené Brno. A u toho členové Rebel Legion – Lion Base nemohli chybět.

Kromě klasické přednášky o činnosti Rebel Legion a Lion Base, opět vylepšeného propagačního stolku a výstavy kostýmových doplňků, si kostýmovaní členové Rebel Legion pro všechny návštěvníky conu připravili sérii několika unikátních přednášek.


Conec 2013 Conec 2013 Conec 2013

První z nich byla celá věnována letošní největší Star Wars akci v Evropě (a možná i ve světě) – Star Wars Celebration Europe II. Vyprávění o celém průběhu této akce doplňovaly fotografie a stejně tak nechybělo několik zákulisních historek. Pro všechny nadšence v oblasti replik světelných mečů, následovala přednáška právě o této tematice. Návštěvnící se tak mohli dozvědět informace o výrobcích, o rozdílech mezi jednotlivými typy replik, kde a za kolik je lze opatřit, atd. a to včetně názorných ukázek.

Jedna z více kostýmově laděných přednášek se věnovala kostýmům rytířů Jedi, kde kromě inspirativních ukázek a povídání i odívání řádu Jedi nechyběly praktické rady a tipy týkající se tvorby těchto kostýmů. Daleko obecnější byla přednáška o zákulisí výroby nejrůznějších levných a zároveň efektních kostýmů, která se zaměřovala na výrobní procesy v místních podmínkách.


Conec 2013 Conec 2013 Conec 2013

V České republice není rozhodně nouzi o akce, které jsou zasvěceny setkávání fanoušků nejrůznějších společných zájmů. Ovšem většina těch široce zaměřených se téměř výhradně odehrává na území hlavního města Prahy a tak i jako fanoušci, i jako členové Rebel Legion – Lion Base vítáme snahy o zorganizování tohoto druhu akcí i v jiných částech republiky, kde se nám dostává možnost oslovit nové potencionální členy a informovat nové lidi o naší činnosti. Jsme rádi, že jsme se této akce mohli účastnit a moc se těšíme na další ročník!


Účastnili se:
Blair Bossi Cece Kaďous Kendra Lya TheLukas
Blair Bossi Cece Kaďous Kendra Lya TheLukas
Tom-mie
Tom-mie


ZPĚT FOTO Z AKCE