Comic-Con Prague 2022

Základní informace:
Datum akce: 22. – 24. duben 2022
Město: Praha
Země: Česká Republika
Spolupráce: Comic-Con Prague s.r.o.

O akci:

Přestože do organizace dalšího ročníku Comic-Conu Prague silně zasáhla celosvětová pandemie covidu-19 (obdobnou silou jako u druhého ročníku), tak se organizátoři nevzdali a přeplánovali událost z únorového termínu na dubnový. Přestože vyhlídky v odvětví kultury nebyly ideální, je nutno dodat, že tento krok byl značně prozíravý, protože pandemie covidu-19 postupně ustupovala a konání Comic-Conu Prague 2022 v dubnu 2022 tak už nic nebránilo. Jelikož je Comic-Con Prague bezesporu největší událostí tohoto typu na našem území, jsme opravdu hrdí, že jsme mohli navázat na spolupráci z předchozích let a připojit se už k třetímu ročníku této úspěšné akce.

Prostory O2 Universa se během tří dní staly bránou do světa splněných snů pro fanoušky zejména sci-fi a fantasy. Do světa Star Wars mohli návštěvníci nahlédnout skrze jedinečný informační/výstavní stánek Star Wars kostýmových organizací Rebel Legion a 501st Legion, který vzniknul stejně jako během naší předchozí účasti spojením sil s kolegy z 501st Legion – Czech Garrison. V daném výstavním prostoru vévodily repliky droidů, foto stěna a kombinovaná výstava kostýmových propriet.


Comic-Con Prague 2022 Comic-Con Prague 2022 Comic-Con Prague 2022

Předností Comic-Conu Prague je přítomnost širokého spektra zahraničních herců, dabérů, komiksových tvůrců, atd. Jsme nadšení, že organizátoři myslí také na fanoušky Star Wars, díky čemuž jsme mohli letos v Praze uvítat talenty jako Sam Witwer, Julian Glover a Tony Amendola. V rámci panelové diskuze s Julianem Gloverem a Tonym Amendolou jsme využili jedinečné příležitosti a předali jim plakety čestného členství Rebel Legion, což oba nadšeně za potlesku celého sálu přijali.

Na závěr děkujeme všem organizátorům, návštěvníkům a hostům za vytvoření unikátní atmosféry Comic-Conu Prague a už teď se těšíme na setkání během Comic-Conu Junior 2022 v Brně a Comic-Conu Prague 2023 v Praze!


Účastnili se:
Bossi Haplo Jared Kendra Petr Ronne Smajda
Bossi Haplo Jared Kendra Petr Ronne Smajda
ThomasL winring Woyta94 Yokite
ThomasL winring Woyta94 Yokite


ZPĚT FOTO Z AKCE