Comic-Con Junior 2023

Základní informace:
Datum akce: 21. – 22. říjen 2023
Město: Brno
Země: Česká Republika
Spolupráce: Comic-Con Prague s.r.o.

O akci:

Předchozí ročník Comic-Conu Junior téměř doslova praskal ve švech, není se tak čemu divit, že se organizátoři rozhodnuli uspořádat další ročník této události. Kromě letošního jarního Comic-Conu Prague věnovaného videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům… se návštěvníci mohli letos opět těšit na Comic-Con Junior.

Prostory kongresového pavilonu E brněnského výstaviště se pro mnohé návštěvníky (nejenom pro juniory) staly bránou do světa fantasy a sci-fi snů. Do světa Star Wars mohli všichni přítomní nahlédnout skrze společný stánek Rebel Legion – Lion Base a 501st Legion – Czech Garrison. V prostoru cosplay hostů vznikla speciální Star Wars zóna, kde se mohli návštěvníci nejenom dozvědět o oficiálních Star Wars kostýmových organizací, vyfotit se u Mandalorian a Ahsoka foto stěn ale zapojit se do některé z množství tematických aktivit. Přestože nejvíce času návštěvníci strávili u výroby světelných mečů a povstalecké střelnice, ani ostatní aktivity nezely prázdnotou. Celá tato tematická zóna vzniknula ve spolupráci s českým comicsovým tvůrcem Petrem Koplem na podporu hospice sv. Zdislavy v Třebíči.


Comic-Con Junior 2023 Comic-Con Junior 2023 Comic-Con Junior 2023

Sobotní závěr programu byl pro nás ve znamení happeningu „světelné meče pro Leiu“, který jsme poprvé uspořádali už během minulého ročníku Comic-Conu Junior. Překvapivě se k nám letos připojilo ještě více návštěvníků (ať už v kostýmu, nebo civilu), kteří na počest oslavy narozenin naší milované princezny, Carrie Fisher, pozvedli své světelné meče a uctili její trvalý odkaz povstalecké princezny, vtipné autorky a vesmírné „mámy“. Bohužel jsme se v Brně nedočkali Star Wars zahraničních hostů, ale zdatně je zastoupil moderátor a český hlas Anakina Skywalkera, Bob Švarc (Bohumil Švarc ml.).

Na závěr děkujeme všem organizátorům, návštěvníkům a hostům za vytvoření unikátní atmosféry Comic-Conu Junior a už teď se těšíme na setkání během Comic-Conu Prague 2024 v Praze!


Účastnili se:
AmperCZ Bossi Ichabotte Jared Kendra krystofvanis Petr
AmperCZ Bossi Ichabotte Jared Kendra krystofvanis Petr
Ronne Saintes Silvara Skibod Smajda ThomasL winring
Ronne Saintes Silvara Skibod Smajda ThomasL winring
Woyta94
Woyta94


ZPĚT FOTO Z AKCE