Bloodcon Brno

Základní informace:
Datum akce: 19. září 2011
Město: Brno
Země: Česká republika
Spolupráce: HMS Phantom, FN Brno

O akci:

Už to bude více než 2 roky, kdy v Praze proběhl první BloodCon pod taktovkou sci-fi klubu HMS Phantom. Tato akce ve znamení dobrovolného dárcovství krve dokázala v komunitě českých sci-fi fanoušků vzbudit nemalou pozornost a na druhou stranu ukázala široké věřejnosti, že čeští sci-fi (i fantasy) fanoušci dokáží podpořit dobrou věc. Bylo jen otázkou času, než se společnými silami Lion Base a HMS Phantom, rozšířila tato akce i do další části České Republiky – do Brna.


Bloodcon Brno Bloodcon Brno Bloodcon Brno

Probuzení do předposledního zářijového pondělí by se stěží dalo nazvat ideálním. Počasí nikomu ze zúčastněných nepřálo, ale to nijak nezvrátilo naše odhodlání a ve stanovený čas jsme se všichni setkali na místě domluveného srazu.

Jako mávnutím kouzelného proutku jsme se ocitli ve Fakultní nemocnici Brno a s rozvahou se vrhli do zdánlivě náročného procesu nazvaného „dobrovolné dárcovství krve“. Prošli jsme vstupní instruktáží, vypsali potřebné dokumenty, prodělali testovací odběr a v samotném závěru jen ti vyhovující mohli přistoupit i k odběru krve.

Díky úžasnému přístupu personálu transfuzního oddělení, jsme všichni zúčastnění odběry ve zdraví přežili, posunuli naše hranice a jak se na správné „legionáře“ patří – udělali dobrou věc a stali se hrdiny!


Účastnili se:
Blair Bossi Jekkyl LYA Saintes Tom-mie
Blair Bossi Jekkyl LYA Saintes Tom-mie


ZPĚT FOTO Z AKCE