Rebel Legion

Oficiální stránky: http://www.rebellegion.com/

Co je to Rebel Legion?

Lion Base je součástí mezinárodní Star Wars kostýmové organizace Rebel Legion, která propaguje Star Wars fandom a zároveň pomáhá lidem charitativními a veřejně prospěšnými činnostmi.

Rebel Legion byla založena v roce 2000 a dnes má již přes 1700 členů ve více než 30 zemích světa. Lion Base a stejně tak Rebel Legion, je založená a tvořená fanoušky Star Wars, kteří se zajímají o tvorbu co nejpřesnějších kostýmů kladných postav ze světa Star Wars (například rytířů Jedi, povstaleckých pilotů, vojáků, princezen a dokonce i Wookieeů…) a zároveň chtějí pomáhat těm, kteří v životě moc štěstí neměli.

Co přesně děláte?

Jde nám o zábavu, o podporu charitativních činností, a o to dál rozšiřovat radost a kouzlo, které nám přináší Star Wars vesmír. Často nás tedy uvidíte pózovat pro fotografy, vítat hosty různých akcí, doprovázet VIP osobnosti a hlavně nás uvidíte s dětmi, kterým přivádíme k životu jejich hrdiny.

Jakého druhu akcí se účastníte?

Členové Rebel Legion se účastní přehlídkových pochodů, získávají prostředky pro charity, účastní se conů, navštěvují děti v nemocnicích, podporují vzdělávací a vědecká centra a objevují se na mnoha dalších akcích.

Kolik si účtujete za účast na akci?

ANI KORUNU! Rebel Legion je dobrovolnická organizace, která za své aktivity nepřijímá žádné platby. Nicméně podporujeme mnoho charitativních organizací (především ty, které se orientují na děti) a příspěvek naším jménem je vždy vítán. Seznam charitativních organizací, se kterými spolupracujeme, naleznete v sekci Charitativní činnost.

Jak mohu zajistit, abyste se zúčastnili mé akce?

Je to jednoduché. Navštivte naše stránky http://www.rebellegion.cz a klikněte na položku “Kontakt”. Jakmile dodáte potřebné informace, kontaktuje vás zástupce Rebel Legion pro danou oblast.

Jaká jsou pravidla v Rebel Legion?

Aby mohla vůbec jakákoli větší skupina úspěšně existovat, tak je potřeba, aby se v ní dříve, či později ustanovila jistá pravidla. V Rebel Legion je popisuje právě Club Charter, dokument, který představuje nejvyšší autoritu – tzn. kompletní pravidla, procesy, popisy hierarchie, atd. a podle něhož se řídí zastoupení této organizace po celém světě.

Jak se stát členem Rebel Legion?

Každý uchazeč o členství by měl mít, případně si chtít vyrobit kostým kladné postavy ze světa Star Wars filmové kvality a dovršit minimálního věku 18 let.

Není nic snazšího, než nás kontaktovat – dát vědět o svém zájmu skrze email, webový kontaktní formulář, facebook stránku, nebo diskuzní forum. Rádi pomůžeme s kostýmem (nejenom zájemcům o členství) a kompletně provedeme přijímacím procesem.

Platí se poplatek za přijetí do Rebel Legion?

Žádný poplatek za členství, či přijetí do Rebel Legion se neplatí.

Je Rebel Legion součástí společnosti Lucasfilm?

Ne. Jsme dobrovolnická, fanoušky provozovaná organizace. Nicméně, Lucasfilm Ltd. uznává Rebel Legion jako přední povstalecké kostýmové sdružení, pravidelně s námi spolupracuje na mediálních a charitativních akcích a díky naší činnosti nám zdarma propůjčuje k užívání licence spojené se značkou Star Wars.

Je Rebel Legion součástí 501. Legie?

Opět, ne. Rebel Legion je však známa jako “kladný” protějšek našich imperiálních bratří. I když jsme nezávislé skupiny, často spolu spolupracujeme a mnoho našich členů je členy obou organizací. Rovněž spolupracujeme s dalšími Star Wars fanouškovskámi skupinami, jako jsou R2 Builders Club nebo FanForce a další.

Rebel Legion

     

Rebel Legion

     

Rebel Legion

     

Rebel Legion

Zpět